Pogoda na 5 dni: chłodno i deszczowo. Miejscami zagrzmi

24-28.08 - prognoza temperatury na następne pięć dni (Ventusky)
24-28.08 - prognoza temperatury na następne pięć dni (Ventusky)
Ventusky
Ventusky24-28.08 - prognoza temperatury na następne pięć dni (Ventusky)

Najbliższe dni przyniosą nam deszczową i dość chłodną aurę. Będą miejsca, w których w najcieplejszym momencie dnia pokażą 16-19 stopni Celsjusza. Lokalnie pojawią się burze i silniejszy wiatr.

Wtorek na wschodzie, południu i w centrum kraju przyniesie duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu rzędu do 10 litrów wody na metr kwadratowy. W regionach południowo-wschodnich wystąpią burze i intensywne opady deszczu o sumie do 40 l/mkw. W pozostałej części kraju pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje północno-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Podczas burz może rozpędzać się do 80 kilometrów na godzinę. W środę na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Na Pomorzu chmur może robić się więcej, a z nich prognozowane są opady deszczu do 20 l/mkw. Niewykluczone są burze. Temperatura maksymalna sięgnie od 18 st. C na wschodzie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Północno-zachodni i zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny - w porywach może rozpędzać się do 50-70 km/h. Czwartek upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu do 5-15 l/mkw. Na Pomorzu może zagrzmieć. Termometry pokażą maksymalnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Podkarpaciu. Słabo i umiarkowanie powieje z kierunków zachodnich, okresami wiatr może być dość silny.

Nie więcej niż 20 stopni

W piątek należy spodziewać się umiarkowanego i dużego zachmurzenia, a także przelotnych opadów deszczu do 5-15 l/mkw. Na zachodzie i w centrum mogą wystąpić burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum kraju do 19 st. C na Pomorzu. Z kierunków zachodnich powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Sobota zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu do 5-15 l/mkw. Burze są możliwe na Podlasiu. Temperatura maksymalna sięgnie od 17 st. C na Pomorzu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z północnego zachodu i zachodu będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

24-28.08 - prognoza temperatury na następne pięć dni (Ventusky)
24-28.08 - prognoza temperatury na następne pięć dni (Ventusky)Ventusky

Autor: kw//now / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości