Pogoda na 16 dni: czeka nas jesienny koniec wakacji

Pogoda na 16 dni: czeka nas jesienny koniec wakacji
Pogoda na 16 dni: czeka nas jesienny koniec wakacji
tvnmeteo.pl
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: czeka nas jesienny koniec wakacji

Do końca sierpnia nie ma już szans na gorącą pogodę. Sprawdź najnowszą długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Przyczyną ochłodzenia, które czasami będzie na tyle duże, że może przypominać nam bardziej początek jesieni niż schyłek lata będzie powietrze płynące z północy. Taką cyrkulację powietrza ustawia w naszej części Europy rozległy wyż, który rozciąga się od Morza Norweskiego przez Wielką Brytanię (tu ma centrum) aż po Wyspy Kanaryjskie. Po obrzeżach tego w wyżu, a więc w pasie od Skandynawii po Europę Środkową, będą przemieszczać się z północy na południe niże i fronty atmosferyczne, za którymi będą podążać chłodne masy powietrza (patrz mapa).

Sytuacja baryczna nad Europątvnmeteo.pl

Przed nami chłodniejsze dni z temperaturą, która miejscami, zwłaszcza w centrum i na południu Polski, wzrośnie do zaledwie 15-16 stopni Celsjusza. Nad morzem, gdzie będzie dość pogodnie, można spodziewać się 20-22 stopni. Bardzo podobna temperatura będzie się utrzymywać również w następnych dniach, czyli do końca sierpnia i na początku września. W tym czasie na wschodzie kraju będzie przeważnie 15-17 stopni, natomiast na zachodzie do 21-22 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości