Najnowsze

Pochmurny początek weekendu

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich oraz mazurskich
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich oraz mazurskich

Początek weekendu zarówno nad morzem jak i na Mazurach okaże się w większości pochmurny. W niektórych miejscach na Wybrzeżu spodziewane są burze. Wyładowania nie będą mieć gwałtownego charakteru.

Nad Mazurami w piątek zagoszczą chmury. Obłoki nie przykryją jednak szczelnie nieba. Co jakiś czas będzie zza nich wyglądać słońce. Synoptycy nie prognozują natomiast opadów deszczu. Pokropić może jedynie w stolicy Warmii - Olsztynie.

Najcieplej w Olsztynie

Temperatura w większości miejscowości oscylować będzie wokół 23 st. C. Najwyższe wartości termometry pokażą w Olsztynie, Kętrzynie oraz Sztynorcie, gdzie słupki rtęci zatrzymują się przy 24 st. C. Kąpiel w jeziorach wciąż należeć będzie do przyjemności. Wszystko za sprawą temperatury wody w mazurskich akwenach. Będzie ona wynosić 20 st.C.

Możliwe burze

Nad morzem będzie nieco chłodniej niż na Mazurach. Choć w najcieplejszym mieście - Krynicy Morskiej - termometry pokażą 23 st. C, to w pozostałych miejscowościach będzie już nieco chłodniej. Temperatura wyniesie około 20 st. C. Gdzieniegdzie możliwe burze. Wyładowania mogą wystąpić w Trójmieście, Łebie oraz Rowach.

Autor: adsz/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości