Planujecie weekendowe wycieczki? Pogoda będzie kapryśna

W weekend pogoda będzie kaprysić

Nadchodzący weekend będzie wyjątkowo kapryśny. Nie wszystkim zaświeci słońce. W sobotę najładniejsza pogoda będzie w centrum kraju, w niedzielę każdy z nas może zmoknąć. Sprawdź z tvnmeteo.pl, gdzie wypoczniesz aktywnie, gdzie rozpalisz grilla, a gdzie będziesz musiał uzbroić się w ciepły sweter i parasol.

W piątek po południu śmiało będzie można pożeglować na Mazurach. Ładna pogoda wystąpi też w pasie od Władysławowa po Łebę. Jeśli ktoś na weekend wybiera się na południe kraju, powinien spodziewać się burz i lokalnie silnego deszczu.

Wieczorne grillowanie będziecie mogli urządzić na Mazowszu, Mazurach i Podlasiu, gdzie nie powinno padać. Wypoczywający nad morzem lepiej, by łono natury zamienili na ciepły dom. Dach nad głową wieczorem na pewno się przyda, bo synoptycy zapowiadają silne opady deszczu w tym rejonie, od 20 do 40 mm.

Sobota będzie znośna

- W sobotę w Małopolsce, na Górnym Śląsku, w woj, Świętokrzyskim, na Ziemi Łódzkiej, i na Mazowszu będzie najwięcej przejaśnień. Wypoczywający w tych częściach kraju mogą liczyć na największą porcję słońca - zapowiada synoptyk TVN Meteo, Artur Chrzanowski.

Na dobrą pogodę mogą też liczyć mazurscy żeglarze, gdzie co prawda popada przelotny deszcz, ale wiatr będzie sprzyjać. - Przy prędkości 6 stopni w skali Beauforta można poszaleć - mówi Chrzanowski.

Koca nie rozłożycie na Pomorzu i Wybrzeżu. Plaże będą skąpane w deszczu. Tam na dobre zadomowił się niż, który psuje pogodę i nie pozwala miłośnikom Bałtyku na w pełni udany wypoczynek.

Kiepskie warunki pogodowe czekają też miłośników górskich wędrówek. - Tam cały dzień piechurom będą towarzyszyły przelotne opady deszczu, a zatem nasze ulubione szlaki będą mocno zabłocone - przekonuje synoptyk. - Trzeba będzie uważać, by się nie poślizgnąć i nie zwichnąć kostki. Co więcej w Tatrach powieje halny, a na Podkarpaciu w drugiej częsci dnia mogą wystąpić burze - dodaje.

W sobotę miłośnicy upałów będą zawiedzeni. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C w Małopolsce.

Niedziela pochmurna i deszczowa

W niedzielę obszar z dużą ilością słońca skurczy się do Ziemi Łódzkiej i południowego Mazowsza. Na pozostałym obszarze niebo przykryją chmury, z których raz wyjrzy słońce, a raz spadnie deszcz.

Turyści na Pomorzu i Podhalu, którzy planują aktywny wypoczynek, powinni zachować szczególna ostrożnośc, bo w obydwu regionach synoptycy zapowiadają burze. Jeśli wybieracie się w trasę lepiej wziąć ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy i nie ryzykować dalszej wędrówki czy jazdy, gdy na niebie pojawią się gęste chmury.

W niedzielę termometry w kraju wskażą o stopien mniej niż w sobotę. 16 kresek zobaczą wypoczywający na Ziemi Lubuskiej, 19 turyści na Pomorzu, 22 mieszkańcy centrum, a 23 żeglarze na Warmii i Mazurach.

TVN Meteo
Prognoza pogody na weekendTVN Meteo

Autor: mm//aq / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości