Open'er w strugach deszczu

Wkrótce niebo nad sceną się zachmurzy

Już dziś początek Heineken Open’er Festival, jednego z najważniejszych letnich festiwali. Niestety początek lipca na wybrzeżu będzie bardzo kapryśny. Trójmiasta nie ominą deszcze i chłód. Jeśli właśnie pakujecie plecak na festiwal, proponujemy zabrać ze sobą ciepły polar, kurtkę przeciwdeszczową i kalosze.

W Trójmieście, a więc również na terenie lotniska Kosakowo, w weekend temperatura będzie wahała się od 12 do 20 st. C, ale odczujemy kilka stopni mniej.

W czwartek 30 czerwca będzie pogodnie i całkiem ciepło. Słupki rtęci w ciągu dnia podskoczą do 23 st. C. W ciągu dnia niebo zasnuje się grubymi chmurami. Może popadać, zwłaszcza wieczorem.

Piątek 1 lipca przyniesie załamanie pogody. Pogoda nie będzie sprzyjała imprezowaniu na dworze. Rano będzie chłodno – maksymalnie do 13 st. C. Potem temperatura wzrośnie do około 17 st. C. Deszczowo. Spaść może nawet 30 mm wody na metr kwadratowy.

Sobota 2 lipca będzie chłodna. Rano należy spodziewać się sporych opadów deszczu. W ciągu dnia nieco się przejaśni i zaświeci słońce. Słupki rtęci wskażą 14-18 st., nie należy zapominać o tym, że nad morzem temperatura odczuwalna jest znacznie niższa. Wiatr wiał będzie z północnego-zachodu.

W niedzielę 3 lipca zacznie się stopniowo rozpogadzać, choć jeszcze pierwsza część dnia upłynie pod znakiem deszczu. Temperatura niewiele wyższa, 20 st. C. Niebo wciąż lekko zachmurzone.

Autor: usa/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości