Niebo gęste od deszczowych chmur

Prognoza pogody na dzień 08.08
Prognoza pogody na dzień 08.08
Prognoza pogody na dzień 08.08

W środę mocno da o sobie znać ochłodzenie. Termometry wskażą od 18 do 25 st. C. To drastyczny skok w dół w porównaniu z poprzednimi dniami, dlatego na pewno go odczujemy. Dodatkowo w całym kraju spadnie deszcz, a na północnym wschodzie mogą pojawić się burze.

W środę w całym kraju niebo zdominuje zachmurzenie umiarkowane i duże, od czasu do czasu będzie padać. Dodatkowo od zachodu przemieszczać się będzie front atmosferyczny, który na Warmii, Mazurach i Podlasiu może przynieść burze.

Będzie zdecydowanie chłodniej. Tylko 18 st. C pokażą termometry na Pomorzu, 19 st. C na Suwalszczyźnie, 20 st. C na Warmii i Mazurach, 21 st. C na Podlasiu, 22 st. C w centrum, 23 st. C na Śląsku, Dolnym Śląsku i w Małopolsce, 24 st. C na Lubelszczyźnie i 25 st. C na Rzeszowszczyźnie.

Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 60-70 km/h.

Chłodno i z niekorzystnym biometem

W ciągu dnia Polska znajdzie się pomiędzy wyżem znad Niemiec i niżem z centrum nad północno-wschodnią Skandynawią. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Na północy dominować będzie odczucie chłodu, na pozostałym obszarze komfortu termicznego. Biomet w całym kraju będzie niekorzystny.

Prognoza pogody dla meteopatów na dzień 08.08
Prognoza pogody dla meteopatów na dzień 08.08

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości