Mokry poniedziałek: wilgotność nawet 100 procent

Prognoza pogody na poniedziałek 13.08
Prognoza pogody na poniedziałek 13.08
Prognoza pogody na poniedziałek 13.08

Zupełnie zachmurzonego nieba i opadów deszczu powinni się spodziewać mieszkańcy m.in. wschodniej Polski. Pogodą w kratkę będzie charakteryzować się centrum kraju. Termometry wskażą od 15 do 23 st. Celsjusza.

W poniedziałek pogodnie i dość słonecznie będzie w zachodniej Polsce. Od krańców południowo-wschodnich po północno-wschodnie będą natomiast przesuwać się deszczowe chmury, dlatego przebywających tam czeka dość nieprzyjemna, mokra aura. W centrum kraju możemy spodziewać się pogody w kratkę.

Słoneczny zachód będzie też najcieplejszy - temperatury wyniosą tam od 21 do 23 st. C. Do cieplejszych regionów będą też należeć: Wielkopolska (22 st. C), Ziemia Łódzka (21 st. C), Pomorze, Warmia i Mazury oraz Śląsk (20 st. C). Na Mazowszu termometry pokażą 19 st. C, w Małopolsce i na Suwalszczyźnie 17 st. C, na Podlasiu i Podkarpaciu 16 st. C, a na Lubelszczyźnie zaledwie 15 st. C.

Wilgoć, chłód, niekorzystny biomet

Poniedziałek będzie dość mokrym dniem. Przy wschodniej granicy wilgotność względna wyniesie 100 proc. i będzie się obniżać w kierunku zachodnim i przy przeciwległej granicy spadnie poniżej 70 proc.

Wilgoć spowoduje termiczne odczucie zimna na wschodzie. Mieszkańcy centrum odczują chłód, a zachodu - komfort. Polskę zdominuje niekorzystny biomet, tylko w jej zachodniej części będzie neutralny.

Warunki biometeo w poniedziałek 13.08
Warunki biometeo w poniedziałek 13.08

Autor: js, map/ŁUD,mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości