Lody dla ochłody. W Bangkoku ponad 40 st. C


41-stopniowe upały są męczące nawet dla zwierząt, które wydają się być przyzwyczajone do wielkiego gorąca. Ponieważ taką właśnie temperaturę zanotowano w Bangkoku, pracownicy miejscowego zoo ruszyli na ratunek zmęczonym podopiecznym. Słoniom podawano bryły lodu, a szympansy kąpano pod prysznicem.

We wtorek 2 kwietnia w Bangkoku było bardzo gorąco. Temperatura dochodziła tam do 39-41 st. Celsjusza - podał tajlandzki Departament Meteorologiczny.

Słonie i szympansy w upale

Upał był uciążliwy między innymi dla zwierząt zamieszkujących ogród zoologiczny Dusit. Słonie próbowały ulżyć sobie w męczarniach, oblizując podawane im przez opiekunów bryły lodu.

Szympansy chłodziły się w ten sam sposób, ale poza tym zażywały także kąpieli pod prysznicem, co widać na zamieszczonych poniżej zabawnych fotografiach.

Autor: map/rs / Źródło: PAP/EPA

Pozostałe wiadomości