Kasia Wilk: nie tylko chude dziewczyny ćwiczą
Kasia Wilk to piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Mieszka w Poznaniu i tam najbardziej lubi jeździć na rowerze i podnosić ciężary. Kiedyś katowała się dietami, teraz po porostu je zdrowo. O swoim stylu życia opowiada Beacie Sadowskiej w programie "Gwiazdy na tacy".
TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
Kasia Wilk od zawsze była aktywna, dużo się ruszała, ćwiczyła. Teraz postawiła na domową siłownię i jazdę na rowerze.
- Kiedy ćwiczę czuję się dużo lepiej. Mam poczucie, że coś robię, jestem ładniejsza wewnętrznie i zewnętrznie. Wzmacniam swój charakter, swojego ducha - opowiada.
Odżywianie
Wokalistka od zawsze chciala schudnąć. W tym celu testowała wszelkie możliwe diety.
- Kończyło się problemami żołądkowymi, efektem jojo - mówi.
Teraz zrezygnowała z diet i zdrowo się odżywia. Je regularnie, nawet kiedy ma napięty grafik. Uwielbia kuchnię włoską i w lodówce zawsze trzyma suszone pomidory, pesto i oliwki. Lubi gotować, własnoręcznie robi chleb i piecze ciasta. Poniżej przedstawiamy jej przepis na chleb bez mąki.
Ruch
Artystka ćwiczy trzy razy w tygodniu w swojej domowej siłowni. Po treningu siłowym robi cardio. Swoim przykładem chce udowodnić, że osoby otyłe mogą być w lepszej formie niż szczupłe.
- Chcę odwdzięczyć się mojemu organizmowi za to że znosi mnie tyle lat - podsumowuje swój obecny styl życia.
Autor: mar/rp / Źródło: TVN Meteo Active
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Środa ma upłynąć pod znakiem niebezpiecznej aury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń na ten dzień. Wynika z niej, że w dziewięciu województwach mogą pojawić się alarmy przed burzami.
Alarmy IMGW mogą objąć pół Polski. Tu warto zachować ostrożność
Brazylijscy terapeuci nauczyli półrocznego jaguara instynktu drapieżnika. Młode zwierzę zostało wykradzione matce przez jednego z mieszkańców stanu Roraima na północy kraju. Zdaniem ekspertów, całkowita terapia będzie czasochłonna i może potrwać nawet dwa lata.
Jaguar na łańcuchu. Powrót do pełni zdrowia może trwać lata
Bombaj nawiedziły obfite opady deszczu związane z nadejściem monsunu. Doprowadziły do powstania gwałtownej powodzi w ponad 12-milionowym mieście. Ulice zmieniły się w rwące potoki. Zdaniem ekspertów, tak mocno nie padało w tym rejonie od ponad wieku.
Ulice jak rwące potoki, ludzie brodzący w wodzie
Start misji Axiom-4 zaplanowany jest na 8 czerwca. Na pokładzie kapsuły Crew Dragon, która poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną, znajdzie się doktor Sławosz Uznański-Wiśniewski. Polski astronauta opowiedział TVN24+ o tym, jak wyglądają ostatnie przygotowania do lotu na orbitę, jakie momenty najbardziej zapadły mu w pamięć podczas szkolenia, i tym, co usłyszał od legendy amerykańskiej astronautyki.
"Moment, gdy pod moimi stopami będzie właśnie Polska"
Doktor Sławosz Uznański-Wiśniewski odbywa kwarantannę przed zbliżającym się lotem na Międzynarodową Stację Kosmiczną. To oznacza, że nie będzie mógł oddać głosu w nadchodzącej drugiej turze wyborów prezydenckich. W rozmowie z Hubertem Kijkiem z TVN24 BiS polski astronauta zachęcił jednak wszystkich do wzięcia udziału w niedzielnym głosowaniu.
Mieszkańcy południowo-wschodnich regionów Australii liczą straty po powodzi, jaka nawiedziła ten region w ubiegłym tygodniu. Zdaniem premiera Anthony'ego Albanese, całkowita odbudowa po katastrofie może zająć wiele miesięcy. Wielka woda zalała tysiące posiadłości i odebrała życie co najmniej pięciu osobom.
"To nie jest coś, co zniknie po kilku dniach czy miesiącach"
Narażenie ciężarnej matki na zanieczyszczone powietrze zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych objawów astmy u jej dzieci - uważają naukowcy. Najnowsze badania przeprowadzone na myszach wykazało, że przebywanie w smogu w trakcie ciąży wpływa na kondycję płuc i układu odpornościowego potomstwa.
Przez ten czynnik astma u dzieci może się nasilać
Po dużo chłodniejszym niż zwykle maju w końcu na dłużej zrobi się ciepło. Jakie jeszcze niespodzianki przyniosą nam nadchodzące dni? Sprawdź autorską, długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.
Pogoda na 16 dni. Początek czerwca przyniesie zmianę
Odchody pingwinów mogą hamować proces ocieplania klimatu - uważają naukowcy. Najnowsze badanie wykazało, że zawarty w nich amoniak przyczynia się do powstawania chmur odbijających światło słoneczne. Szczegóły przedstawiono na łamach czasopisma "Communications Earth & Environment".
Odchody pingwinów sojusznikiem w walce z ociepleniem klimatu
Mrówki kojarzą nam się z pracowitością. Jak się okazało, te małe bezkręgowce są też bardzo pomocne. Naukowcy z Polski zaobserwowali, że skłonność do ratowania u mrówek zależy od ich wieku. Starsze robotnice robią to chętniej niż młodsze - przekazali eksperci.
To jedyne bezkręgowce, które sobie pomagają
Załoga misji Axiom-4 (Ax-4), w tym Polak Sławosz Uznański-Wiśniewski, rozpoczęła na Florydzie kwarantannę przed lotem na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) - podała firma Axiom Space. Odosobnienie ma zapewnić zdrowie załodze misji i astronautom, którzy już przebywają na orbicie.
Sławosz Uznański-Wiśniewski na kwarantannie przed lotem w kosmos
Trąba powietrzna pojawiła się w niedzielę w chilijskim mieście Puerto Varas. Towarzyszący żywiołowi wiatr osiągał w porywach prawie 180 kilometrów na godzinę. W wyniku przejścia żywiołu kilkadziesiąt domów zostało uszkodzonych. Jak podały lokalne media, osiem osób zostało rannych.
Zniszczone domy, ranni. "Nigdy nie doświadczyliśmy czegoś takiego"
Alergia to choroba XXI wieku. Według Światowej Organizacji Alergii (WOA) u 30-40 proc. populacji świata występuje co najmniej jedno ze schorzeń alergicznych. Z kolei Polskie Towarzystwo Alergologiczne (PTA) szacuje, że z alergią zmaga się blisko połowa Polaków. Najczęstszym czynnikiem, który ją wywołuje, są pyłki roślin. Jak radzić sobie z uciążliwymi objawami?
Majowy rekord temperatury padł w niedzielę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Sweihan w centrum kraju termometry pokazały 51,6 stopnia Celsjusza. Skwarnie było w stolicy kraju, Abu Zabi, gdzie w piątek temperatura także wzrosła powyżej 50 stopni.
Padł rekord. Termometry pokazały ponad 51 stopni
Młody daniel samotnie błąkał się w sobotę po ulicach Ustki (woj. pomorskie). Zwierzę poruszało się blisko ruchliwej drogi, co stanowiło zagrożenie dla jego bezpieczeństwa. Ostatecznie młody osobnik trafił do lecznicy weterynaryjnej. Materiał otrzymaliśmy na Kontakt24.
Młody daniel błąkał się przy ruchliwej drodze. Pomogli mu spacerowicze
Czy mumia może pachnieć? Tak - i to całkiem przyjemnie. Korzystając z szeregu technik laboratoryjnych i własnych nosów, naukowcy wyizolowali substancje zapachowe utrwalone podczas egipskich ceremonii pogrzebowych. Niewykluczone, że w przyszłości będziemy mogli sami doświadczyć tego zapachu.
Jak pachnie mumia? Przyjemniej niż się spodziewano
Według Polskiego Towarzystwa Alergologicznego niemal połowa polskiego społeczeństwa zmaga się z alergią. Skala problemu z roku na rok się powiększa, a do tego jest coraz więcej substancji wywołujących uczulenie. Jakie są rodzaje alergii i jak je rozpoznać?