Najnowsze

Ciepły deszcz w pierwszy dzień października

Najnowsze

Prognoza pogody na dzień
Prognoza pogody na dzień

Pomimo porannego rozpogodzenia pierwszy dzień października na przeważającym obszarze kraju będzie mokry. O zmianie zdecyduje deszczowy front z południa. Wraz z nim napłyną jednak masy ciepłego powietrza, dzięki którym na termometrach zobaczymy od 17 do 20 st. C.

Poniedziałek nie zapowiada się przyjemnie, choć pogoda o poranku wszystkim dopisze. Aura szybko zacznie się zmieniać, ponieważ z południa nad kraj zacznie napływać frontowa strefa deszczu. WIĘCEJ O NIETYPOWYM FRONCIE ATMOSFERYCZNYM DOWIECIE SIĘ STĄD

Spodziewamy się opadów rzędu 2-8 litrów na metr kwadratowy, co oznacza, że popada raczej słabo. Pochmurno i mokro zrobi się w wielu regionach kraju. Wolne od deszczu będą jedynie województwa zachodnie i okolice Trójmiasta.

Do 20 st. C

Razem z opadami nad Polskę napłyną ciepłe masy powietrza. Termometry pokażą od 17 st. C na Suwalszczyźnie i Ziemi Łódzkiej do 20 st. C na Rzeszowszczyźnie.

Odczujemy chłód lub komfort

Małopolska, Polska centralna - tu wilgotność powietrza będzie najwyższa, sięgnie ok. 80 proc. Najmniejszą - 40-procentową - odnotujemy na krańcach północno-zachodnich.

Mimo że napływają ciepłe masy powietrza, to wilgoć spowoduje, że na przeważającym obszarze kraju będziemy odczuwać chłód. Tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie zapanuje komfort termiczny. Tam gdzie zrobi się deszczowo, biomet zrobi się niekorzystny. W województwach zachodnich, a także w woj. pomorskim, pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie.

Prognoza pogody dla meteopatów
Prognoza pogody dla meteopatów

Autor: map, js/rs/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości