Chmury deszczowe, a nawet burzowe zawisną nad wieloma kurortami

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

Nad wieloma kurortami świata i Europy zawisną chmury deszczowe i burzowe. Padać będzie między innymi w Portugalii, na Lazurowym Wybrzeżu i na Malediwach. Grzmoty usłyszą ci, którzy wypoczywają nad Zatoką Meksykańską. Szczęściarze, którzy przebywają w Grecji, Turcji i w Afryce, będą mogli w pełni korzystać z uroków wakacji.

Słoneczna aura prognozowana jest w kurortach na Wyspach Kanaryjskich. Termometry wskażą od 24 st. C na Gran Canarii do 26 st. C na Teneryfie.

Pochmurny Półwysep Iberyjski

Deszczowe chmury zawisną na północy Portugalii. W Vila Nowa de Milfontes i w Faro niebo będzie słoneczne. Temperatura zawaha się od 21 st. C w Viana do Casteki do 24 st. C na północy. Hiszpańskie wybrzeże będzie pod chmurami. Synoptycy prognozują od 24 st. C w Estaponie, Marbelli, Maladze i w Barcelonie do 26 st. C w Alicante i w Walencji.

Deszcz na Lazurowym Wybrzeżu

Turyści, którzy wypoczywają nad Lazurowym Wybrzeżem nie będą zadowoleni z panującej aury. We wszystkich kurortach prognozowane są opady . Wyjątkiem będzie Parpignan. Termometry wskażą od 22 st. C w Nerbonne i w Montpellier do 25 st. C w Cannes. Słoneczna pagoda zapanuje we włoskich kurortach. Meteorolodzy przewidują od 22 st. C w Wenecji do 27 st. C w Cagliari i w Marsali. Podobna aura zapanuje w Chorwacji. Turyści mogą spodziewać się słonecznego dnia. Temperatura zawaha się od 22 st. C w Rovinji i w Dubrowniku do 25 st. C w Rijece.

Słoneczna Grecja i Turcja

W Grecji niebo będzie bezchmurne. Synoptycy prognozują od 22 st. C na Krecie do 26 st. C na Rodos. Opady deszczu przewidywane są w cypryjskich kurortach. Termometry wskażą od 27 st. C w Pafos, Limassol i w Larnace. W Turcji aura również nie zawiedzie wczasowiczów. Niebo będzie bezchmurne we wszystkich miejscowościach turystycznych. Meteorolodzy przewidują od 26 st. C w Kemer, Antalii i w Alanii do 27 st. C w Bodrum.

Upalna Afryka

Wczasowicze, którzy wyjechali do Egiptu mogą spodziewać się typowej dla położenia geograficznego i pory roku. Termometry wskażą od 28 st. C w Aleksandrii do 33 st. C w Sharm el Sheikh i w Hurgadzie. W Tunezji niebo będzie bezchmurne. Synoptycy prognozują od 28 st. C w Monastyrze i w 31 st. C w Tabarce. Turyści, którzy jako destynację swojej podróży wybrali kurorty w Maroku mogą spodziewać się letniej aury. Temperatura zawaha się od 25 st. C w Tangerze i w Casablance.

Burzowe chmury nad Zatoką Meksykańską i Indonezją

Burzowo zrobi się w ośrodkach wczasowych nad Zatoką Meksykańską. Meteorolodzy przewidują od 30 st. C w Acapulco do 33 st. C w Puerto Plata. Chmury deszczowe zbiorą się nad Malediwami. Termometry wskażą 29 st. C. Grzmoty usłyszą ci, którzy wypoczywają w Indonezji. Jedynie na Bali prognozuje się zupełnie bezchmurne niebo. Temperatura zawaha się od 31 st. C na Phuket do 33 st. C na Dżakarcie.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości