Bieganie, rower, pływanie. Tak trenuje były dowódca GROM

Trenuj jak gen. Roman Polko
Trenuj jak gen. Roman Polko
TVN Meteo Active
TVN Meteo ActiveTrenuj jak gen. Roman Polko

Był dowódcą GROM, brał udział w wojnie w Zatoce Perskiej, a teraz... przygotowuje się do zawodów triathlonowych. Roman Polko nie chce jednak być sportowcem zawodowym, woli pozostać amatorem. Jak trenuje? Materiał magazynu "Studio Active" TVN Meteo Active

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE? SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

Triathlon, czyli trójbój, to dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas, jaki osiąga na mecie, obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego. To właśnie do tych zawodów przygotowuje się były dowódca jednostki GROM, generał Roman Polko.

"Chcę się tym bawić"

- Myśl o traithlonie pojawiła się kilka lat temu, ale wtedy, kiedy zostałem już dojrzałym biegaczem - wspominał generał. I przyznał, że zaczął od maratonu, a dopiero potem przeszedł do krótszych dystansów. - Bieganie to moja mocna strona - mówi i potwierdza, że bieganie trenuje bez niczyjej pomocy. - Gdybym chciał być wyczynowym triathlonistą pewnie szedłbym do trenerów. Ponieważ nie chcę być wyczynowym, robię to (tj. przygotowuję się - przyp. red.) po swojemu. Po prostu chcę się tym bawić, czerpać z tego radość, a nie tylko walczyć o wynik - przyznał.

Jak gosposia

Generał przyznał, że najgorzej w triathlonie radzi sobie z rowerem. - Analizując zdjęcie, które zostało przypadkowo zrobione, zobaczyłem, że wszyscy jadą na tych rowerach w miarę specjalistycznych, z taką nachyloną sylwetką, podczas gdy ja jadę jak gosposia, która wzięła koszyczek i wybiera się na zakupy - wspominał z uśmiechem generał. Z kolei pływanie jest pasją generała od czasów licealnych.

Trening ma cieszyć

- To, co chciałbym doradzić właściwie wszystkim, którzy biorą się za uprawianie jakiegokolwiek sportu to po pierwsze: to ma nam sprawiać radość, dawać satysfakcję - przyznał gen. Polko. - Za wszelką cenę to można walczyć wtedy, kiedy jest się na polu walki - podkreślił. - Trening z uśmiechem na jedną zasadniczą zaletę: że się nigdy nie zniechęcimy - podkreślił.

Autor: stella/kka / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości