Najnowsze

Biało od Tatr po Suwałki. Zima rozgościła się w Polsce

Najnowsze

Zima w obiektywie Reporterów 24

Nad Polską od kilku dni przechodzą wilgotne fronty atmosferyczne, przynoszące opady śniegu. W niektórych rejonach kraju śnieg utrzymuje się od kilku dni, co utrwalili na zdjęciach Reporterzy 24.

W górach śnieg zagościł na dobre. Zwłaszcza w Tatrach. Na tamtejszych stokach warstwa białego puchu wynosi od 60 do 80 cm. Przybiera różnorodne barwy w zależności od pory dnia. Zdjęcia zaśnieżonego Waksmundu przesłał nam Reporter 24 @KrzysztofFW:

W Szczyrku, zimowo-weekendowej destynacji narciarzy ze Śląska, leży 60 cm śniegu. Warunki do białej jazdy są dobre, a widoki ze szczytów i dolin - zapierające dech w piersiach.

Biało zrobiło się na Podkarpaciu w nocy z piątku na sobotę. Bardziej za sprawą śnieżnej krupy niż płatków śniegu, ale biały krajobraz utrzymał się w ciągu dnia.

W Kielcach zieleń przeplata się z bielą

Na Kielecczyźnie dodatanie temperatury sprzed kilku dni tchnęły życie w trawy. Teraz zielone kępy przykryła cieńka warstwa białego puchu, co sfotografował Reporter24 @Enrique

Opady w stolicy

Od dwóch dni pada także w stolicy. Opadom towarzyszą silne porywy wiatru. Relacjonuje to w materiale filmowym i fotograficznym Reporter 24 LysosTarchom:

Zasypane Warmia i Mazury

Popruszyło także na Mazurach, o czym doniósł nam Reporter 24 @karol125. "Jednostopniowy mróz i śnieg za oknem sprawiły, iż można było przypomnieć sobie, że mamy zimę a nie jesień" - pisze na Kontakcie Meteo internauta.

W Gołdapi warstwa białego puchu miała kilka centrymetrów. Padało non-stop. Zdjęcia i film z sobotniego poranka przesłał Reporter24 @Wiatromen:

Suwałki żądne śniegu

Śniegu wypatrują także mieszkańcy Suwalszczyzny stęsknieni za białym krajobrazem - typowym dla tamtego rejonu o tej porze roku.

"Tak bezśnieżnej zimy w Polsce nie było od dziesiątek lat. (...) Kolejny raz warto tu przywołać zimę z 2007 roku, kiedy sytuacja była identyczna. To, że dwie poprzednie zimy wywołały w nas powinność oczekiwania regularnej zimy już w listopadzie, nie oznacza, że jest to normalne, i że będzie się dalej powtarzać. W klimacie, w którym żyjemy, umiarkowanym, ciepłym przejściowym, zarówno zima, podczas której śnieg leży 150 dni nie jest niczym zaskakującym, jak i taka, gdzie śnieg oglądamy tylko przez kilka dni" - pisze Reporter 24 @METEOROLOG, autror poniższego zdjęcia:

Będzie jeszcze bielej

Śnieg utrzyma się przez kolejne 24 godziny. W nocy temperatura na wschodzie kraju spadnie poniżej zera, a w ciągu dnia nie będzie wyższa jak kilka stopni Celsjusza na plusie. Według prognozy pogody na niedzielę poprószy na wschodzie i południu kraju. W centrum będą to opady śniegu z deszczem, a na zachodzie samego deszczu.

Autor: mm/rs / Źródło: Kontakt Meteo, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości