Najnowsze

Bałtyk łagodny, choć burzowy

Najnowsze

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

Nad polskim morzem pogoda zróżnicowana. Synoptycy zapowiadają i burze, i przejaśnienia. Wiatr nie będzie szczególnie łaskawy dla żeglarzy. Nad większością polskich akwenów jego siła nie przekroczy 3 st. Beauforta.

Na przybrzeżnych wodach w pasie od Międzyzdrojów po Kołobrzeg spokojnie. 2-3 st. B, 23-24 st. Celsjusza przyczynią się do tego, że chętniej spędzimy czas na plaży, niż na łódce.

Nad Ustką, Trójmiastem i Krynicą Morską nie tylko deszcz, lecz także i burze. Pomimo wyładowań atmosferycznych, morze pozostanie spokojne. Odnotujemy maksymalnie 3 st. B.

Na pełnym morzu pogoda zmienna. Na Bałtyku Wschodnim i deszcze, i przejaśnienia, na Środkowym - najładniej, bez wyładowań atmosferycznych, a na Zachodnim - ciągłe opady deszczu. Wszędzie po 2-3 st. B i 21-23 st. C.

Na jeziorach różnie

Na położonym na Pobrzeżu Szczecińskim jeziorze Miedwie nie zobaczymy fal. W niedzielę najwyższa siła wiatru nad tym akwenem wyniesie 2 st. B.

Jeziora Suwalszczyzny, Warmii, Mazur, Podlasia oraz Bieszczad nie będą wolne od burz, ale podobnie jak na Pomorzu, ich wody będą spokojne. Na Jeziorze Zegrzyńskim przyjemnie (na termometrach zobaczymy 24 st. C, nie będzie padać), ale nie dla żeglarzy. Siła wiatru na tym akwenie nie przekroczy 2 st. B.

Łagodne wiatry w Chorwacji

Spokojnie, 2-3 st. B, na zachodnich wodach Grecji, nieco wietrzniej na wschodzie, gdzie siła wiatru utrzyma się na poziomie 3-5 st. B. Na Cykladach możliwy sztorm. W Chorwacji, od Rijeki po Dubrownik, słonecznie. Wiatr będzie tam łagodny.

Autor: map/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości