Bałtyk bliski sztormu i skąpany w deszczu

Prognoza pogody dla żeglarzy 30.07
Prognoza pogody dla żeglarzy 30.07
Prognoza pogody dla żeglarzy 30.07

Bałtyk w sobotę będzie niespokojny i deszczowy. Łodzie lepiej zostawić w porcie, a surfing odłożyć na inny dzień. Za to żagle śmiało można rozwijać w Grecji.

Pomorze nie zachęci do uprawiania sportów wodnych. Na morzu będzie silnie kołysać, bo wiatr osiągnie prędkość 6 stopni w skali Beauforta. Wiatr będzie wzmagać odczucie chłodu przy i tak, jak na lipiec, niskiej temperaturze, 17 st. C.

Miłośnicy kitesurfingu z Wybrzeża powinni na kilka dni wrócić do domu lub zaszyć się w jakimś ciepłym hotelu, bo temperatura nadal będzie niska, maksymalnie wyniesie 19 st. C, a deszcz nie ustąpi pierwszeństwa słońcu.

Bałtyk silny i deszczowy

Morze Bałtyckie będzie w sobotę wyjątkowo niespokojne. W zachodniej części wiatr powieje z siłą 7 st. B. Na dodatek Bałtyk będzie pochmurny i deszczowy, także marynarzom przydadzą się ciepłe polary.

Wybierz Grecję

Miłośnicy żeglarstwa najlepiej będą czuć się w Grecji, gdzie nad łodziami zaświeci piękne słońce, a wiatr o sile 5 st. B, pozwoli na rozwinięcie pożądanych prędkości.

Niecko gorsze warunki żeglarze napotkają w Chorwacji, gdzie padać będzie na północnym wybrzeżu. Na szczęście południowa część będzie skąpana w słońcu i ciepła. Termometry wskażą tam 28 st. C.

Autor: mm//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości