Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: miejscami będzie gwałtowna

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek
TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek

Burze nie opuszczą terytorium Polski. Będą im towarzyszyć silne opady deszczu oraz porywisty wiatr. Temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni.

Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, w Małopolsce, na Śląsku i Ziemi Lubuskiej wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy i burzami z gradem. Poza tym będzie pogodnie, tylko na północy i północnym-wschodzie kraju będzie więcej chmur i lokalnie słabo popada deszcz. Termometry wskażą od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 26 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z północnego zachodu, będzie skręcać na zachodzie na południowo-wschodni. Przeważnie słaby i umiarkowany, jednak w burzach może być dość silny z porywami do 90 km/h.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza w Polsce będzie bardzo zróżnicowana. W pasie na południu i północnym wschodzie kraju wilgotność osiągnie od 70 do ponad 80 procent. Na pozostałym obszarze kraju wilgotność wyniesie ok. 60 proc. Prawie w całym kraju odczuwalne będzie ciepło. Jedynie na północy będzie komfortowo. Biomet na południu i północnym wschodzie okaże się niekorzystny. W pozostałych regionach warunki biometeorologiczne będą neutralne.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek
Warunki biometeorologiczne w poniedziałekTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 995 hPa, spada.

TRÓJMIASTO

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1009 hPa, spada.

POZNAŃ

Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr północno-zachodni, skręcający na południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 997 hPa, spada.

WROCŁAW

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 993 hPa, spada.

KRAKÓW

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, po południu opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie około południa 980 hPa, spada.

Autor: AP,ao / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości