Najnowsze

Alerty IMGW - uwaga na intensywne opady deszczu na południu kraju

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kw,anw/dd
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl
Pogoda na sobotę
Pogoda na sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 29.09

Alerty IMGW wydano dla południowych regionów Polski - będzie tam intensywnie padać. Obowiązują alarmy pierwszego stopnia. Lokalnie suma opadów może sięgnąć do 35 litrów wody na metr kwadratowy.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Alerty IMGW. Intensywne opady deszczu

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują na terenie województwa małopolskiego, w powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, suskim, nowosądeckim i limanowskim.

Prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym o sumie od 25 do 35 litrów wody na metr kwadratowy. Alarmy ważne będą do godziny 17 w czwartek.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor:kw,anw/dd

Źródło: IMGW, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości