Najnowsze

42 st. C w Hiszpanii, burzowe Bałkany. Zagrzmi też na północy Europy

Najnowsze

Prognoza pogody "Meteo News"
TVN MeteoPrognoza pogody "Meteo News"

Pomimo że w pobliżu Europy przeważają ośrodki niskiego ciśnienia, silny wpływ wyżu zlokalizowanego nad Francją zapewni słoneczną aurę w całej zachodniej części kontynentu. Na północy i w centrum trzeba się już liczyć z większą ilością chmur, a w niektórych regionach także z przelotnym deszczem i burzami. Grzmieć ma też na całych Bałkanach i miejscami we Włoszech.

- Wyż mamy nad Francją i on tam daje dosyć dobrą pogodę. Do Polski jednak ściąga wilgotne powietrze niż nazwany Nike, który wędruje nad Skandynawią. Wraz z frontem atmosferycznym będzie nam podsyłał nieco więcej wilgoci, więcej chmur - informuje prezenter TVN Meteo Maciej Dolega.

To oznacza przelotne opady deszczu i burze w Polsce i innych krajach Europy Środkowej. Pokropi i zagrzmi również na Wyspach Brytyjskich. W krajach Beneluksu, Niemczech, Skandynawii i za wschodnią granicą Polski może się okresami chmurzyć, ale parasole raczej nie będą potrzebne.

W Hiszpanii nawet 42 stopnie

- Wyż jest też nad Rosją, a kolejne ośrodki niżowe wędrują nad Portugalią i Hiszpanią, Oceanem Atlantyckim Wyspami Brytyjskimi - dodaje Dolega.

Niż nie popsuje jednak pogody na Półwyspie Iberyjskim, gdzie w środę będzie królować słońce, a temperatury miejscami sięgną nawet 40 (Cacares) i 42 (Kordoba) st. C. Słonecznie, miejscami z lekkim zachmurzeniem, ma być również we Francji, podobnie na śródziemnomorskich wyspach i Półwyspie Apenińskim. We Włoszech jednak zagrzmi i przelotnie popada w kilku miejscach - Mediolanie, Rzymie, Neapolu i Catanzaro. Burze zdominują natomiast Bałkany i Turcję.

Oglądaj pełne wydanie "Meteo News"

Autor: js/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości