Informacje
 • Kolejna bomba cyklonowa nad Stanami Zjednoczonymi

  11-04-2019 21:18 Niesie intensywne opady śniegu
  Dorota Gardias o pogodzie w najbliższych godzinach Foto: ENEX | Video: TVN24

  Przez Stany Zjednoczone przechodzi kolejna w tym roku pogodowa bomba cyklonowa. W czwartek przeniosła się nad Wielkie Równiny i Środkowy Zachód. Poprzedniego dnia zamieć w Górach Skalistych uziemiła samoloty, spowodowała przerwy w dostawach prądu i wywołała obawy przed kolejnymi powodziami na Środkowym Zachodzie.

  Do zjawiska zwanego pogodową bombą cyklonową dochodzi przy gwałtownym spadku ciśnienia - o co najmniej 24 hektopaskali w ciągu 24 godzin.

  Zamiecie śnieżne

  Jeszcze we wtorek panowała ciepła, wiosenna aura. W środę sytuacja zmieniła się diametralnie. Wystąpiły bowiem intensywne opady śniegu, porywisty wiatr i zagrażające życiu warunki pogodowe.

  David Roth, meteorolog z Centrum Prognozowania Pogody, powiedział, że w Górach Skalistych spodziewano się ciągłych opadów aż do soboty, jednak centrum niżu zaczęło się przesuwać nad Wielkie Równiny i Środkowy Zachód. W czwartek wieczorem ma znaleźć się nad Minnesotą, a następnie powoli przejdzie nad Jezioro Górne.

  Na czwartkową noc prognozowane są intensywne opady śniegu i zamiecie w południowo-wschodniej Dakocie Południowej i południowo-zachodniej Minnesocie.

  Brak prądu i zamknięte urzędy

  Pomimo trudnych warunków pogodowych i dzięki ciężkiej pracy pracowników lotniska w Denver w czwartek rano odwołanych zostało jedynie 180 lotów.

  Mieszkańcy dużej części Stanów Zjednoczonych mogą spodziewać się przewróconych drzew i przerw w dostawach prądu oraz zamkniętych dróg. W czwartek rano w Dakocie Południowej i Minnesocie bez prądu było około 20 tysięcy odbiorców.

  W Kolorado zamknięto urzędy w 54 hrabstwach. Funkcjonariusze służb namawiają mieszkańców do tego, by postarali się wychodzić wcześniej z pracy ze względu na ciężkie warunki atmosferyczne.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...