Informacje
 • Uwaga na silny wiatr.
  Prognoza zagrożeń IMGW

  16-05-2020 17:05 Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie
  Pogoda na środę 27.05 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń na kolejne dni. Miejscami może wystąpić porywisty wiatr, prognozowany jest też powrót przymrozków.

  Ostrzeżeń pierwszego stopnia przed silnym wiatrem należy spodziewać się w niedzielę w województwach zachodniopomorskim i pomorskim.

  Nad morzem prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 50 kilometrów na godzinę, w porywach do 70 km/h, z kierunku zachodniego.

  Prognoza zagrożeń na wtorek

  W poniedziałek synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewidują żadnych niebezpieczeństw ze strony pogody, ale we wtorek mogą wrócić przymrozki. Alarmy pierwszego stopnia możliwe są na terenie województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

  Prognozowany jest spadek temperatury do 1 stopnia Celsjusza, a przy gruncie do -2 st. C.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia według IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...