Informacje
 • Przed nami październikowe lato. Burze i nawet 24 stopnie

  09-10-2019 15:41 Prognoza pogoda tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: GuentherDillingen/pixabay | Video: TVN24

  W ciągu najbliższych dni przelotnie popada, a na czwartek przewidziane są lokalne wyładowania atmosferyczne. W niedzielę i poniedziałek temperatura wzrośnie nawet do 24 stopni Celsjusza.

  Przez najbliższą dobę Polska pozostanie pod wpływem wielkiego układu niżowego o imieniu Peter znad Północnego Atlantyku. W nocy od Śląska, przez centrum, po Podlasie przemieści się niewielki deszczowy niż z frontem atmosferycznym. Z zachodu napłynie umiarkowanie chłodne powietrze polarne morskie.

  Możliwe burze

  W czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Dla północnego wschodu prognozowane są przelotne opady deszczu do 15 litrów wody na metr kwadratowy, a na pozostałym obszarze do 5-10 l/mkw. Niewykluczone, że na zachodzie wystąpią burze. Termometry wskażą maksymalnie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 13 st. C w centrum, do 15 st. C na południu. Wiatr powieje z zachodu. Będzie umiarkowany i dość silny, a w porywach osiągnie do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Przelotny deszcz

  Piątek również upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Dla południa i centrum synoptycy nie prognozują opadów. W pozostałej części kraju spadnie do 5-10 l/mkw deszczu. Temperatura wyniesie od 12 st. C na Suwalszczyźnie, przez 15 st. C w centrum, do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach powieje do 50-70 km/h.

  W sobotę na ogół zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane. Tylko na północy okresami będzie duże z niewielkimi opadami deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 15 st. C na Podlasiu, przez 19 st. C w centrum, do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z południowego zachodu umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 50-60 km/h.

  Aż 24 stopnie

  Na niedzielę przewidziane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura wzrośnie do 17 st. C na Suwalszczyźnie, 21 st. C w centrum i 24 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.

  Poniedziałek także upłynie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Termometry pokażą od 19 st. C na Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum, do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...