Informacje
 • Pogoda na dziś: miejscami opady, burze i silny wiatr

  29-07-2020 06:16 Biomet przeważnie będzie neutralny
  Pogoda na dziś Foto: Ryoji Iwata/unsplash.com | Video: TVN24

  Środa lokalnie zapowiada się deszczowo i burzowo. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 stopni. Momentami może silniej powiać.

  W środę na południowym wschodzie i krańcach wschodnich kraju wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy oraz burzami. W pozostałych regionach będzie pogodnie, tylko na Pomorzu zachmurzenie wzrośnie do dużego i możliwe są tam słabe przelotne opady deszczu do 5 l/mkw. Termometry pokażą od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 25 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami będzie wiał dość silnie. W porywach na północy osiągnie prędkość do 70 kilometrów na godzinę, a w burzach do 90 km/h.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie około 60-70 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne na południowym wschodzie Polski, w pozostałych regionach będą neutralne.

  Pogoda Warszawa

   

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1003 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiar z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1015 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1005 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1003 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwa jest burza. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w burzy silny, osiągnie prędkość do 90 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...