Informacje
 • Pogoda na dziś: będzie wędrować strefa z opadami deszczu, lokalnie zagrzmi

  29-04-2021 06:23 Biomet będzie niekorzystny
  Tomasz Zubilewicz o pogodzie i sytuacji hydrologicznej Foto: Shuterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W czwartek wystąpią opady deszczu, miejscami może zagrzmieć. Burzom towarzyszyć będzie silny wiatr. Termometry pokażą maksymalnie 18 stopni Celsjusza.

  W czwartek na niebie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie. Z zachodu na wschód będą przemieszczać się opady deszczu do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Na Pomorzu Zachodnim po południu możliwe będą burze. Termometry pokażą maksymalnie od 12 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej do 18 st. C w centrum kraju oraz na południowym zachodzie i południu. Południowy i południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami będzie dość silny. W burzach rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-90 procent. W pasie centralnym i na południu kraju odczujemy komfort termiczny, a na północy chłód. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 995 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 12 st. C. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczymy 1006 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 17 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami będzie wiał dość silnie. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 993 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 18 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 990 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 982 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...