Informacje
 • Pogoda na 16 dni:
  marzec w połowie stycznia

  12-01-2020 14:38 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: zima zapomina o Polsce Foto: Pixabay/tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień. Sprawdź 16-dniową autorską prognozę pogody przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

  W Polsce trwa niezwykle ciepły styczeń, a na horyzoncie mamy jeszcze jedną falę ciepła. Dotrze ona do nas w połowie tygodnia i podniesie temperaturę aż do 10 stopni powyżej zera. Przyczyną takiej aury jest i będzie utrzymujący się od dłuższego czasu prawie taki sam układ ciśnienia: na południu kontynentu mamy wyże, a na północy niże. To sprawia, że atlantyckie, a więc ciepłe powietrze przemieszcza się z południowego zachodu do centrum Europy. Nieco chłodniejsze powietrze płynie w tym czasie nad Islandię oraz do północnej Skandynawii i Rosji, ale nawet tam zima jest na razie wyjątkowo łagodna (patrz mapa).

  My możemy szykować się na wiosenną pogodę w najbliższych dniach - we wtorek będzie aż 8 stopni, a w środę na zachodzie i południu kraju nawet 10 stopni. Później temperatura trochę się obniży, ale nadal będzie dodatnia i w czasie weekendu wyniesie od 1, 2 stopni na wschodzie do 5, 6 na zachodzie. Wyraźnie chłodniej może zrobić się po 22 stycznia - wtedy do Polski dotrze z północy zimne powietrze i chwyci lekki mróz, w dzień do -1, -2 stopni we wschodniej Polsce. Później, po trzech dniach ze słabym mrozem, temperatura trochę wzrośnie i tuż przed końcem miesiąca będzie od 0 do 5 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • @Kiszka jak teraz nie ma zimy to później tym bardziej
  Nic takiego mieć miejsca nie będzie bo przy takich temperaturach w styczniu to niemożliwe...
  ~Nick /2020-01-13 18:26
 • ''Uwięziona zima''
  Wygląda to tak,jakby na północy Europy powstał nie do przebycia mur,a za tym murem uwięziona zima.Intuicja podpowiadała,że druga połowa stycznia przyniesie zmiany - nic z tego. Nadzieja w lutym,ale mur jest tak silny,że trudno będzie go skruszyć.
  ~Lech /2020-01-13 14:40
 • Gdzie jest zima?
  Wk... mnie już taka zima. Teraz w styczniu ocieplenia jak powinno być zimno i śnieg a potem w marcu, kwietniu a może nawet w maju sobie przypomni i przyjdzie jak będzie potrzebna wiosna. Wtedy to niech sie wypcha.
  ~Kiszka /2020-01-12 22:06

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...