Informacje
 • Na razie czujemy chłód.
  Jest jednak szansa na ocieplenie

  20-01-2018 08:47 Tomasz Wasilewski o tym, co nas czeka

  Prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Visualhunt

  Do Polski płynie chłodne powietrze znad Atlantyku. Ta sytuacja może się jednak już niedługo zmienić. Tomasz Wasilewski informuje, co czeka nas w pogodzie w najbliższym czasie.

  Po wydarzeniach ostatnich dni Tomasz Wasilewski uspokaja, że na razie nie ma warunków na wyjątkowo trudne warunki i ekstremalne zjawiska pogodowe.

  Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej poinformował w piątek rano, że w związku z setkami powalonych drzew strażacy interweniowali 673 razy, 475 z tych interwencji było związanych z wiatrem, a 198 z opadami śniegu. Czytaj więcej o orkanie Fryderyka.

  "Nie grozi nam wiatr"

  - Nie grozi nam silny wiatr, nie grożą nam intensywne opady. W tej chwili temperatura wynosi od minus sześciu w Kętrzynie do jednego stopnia w Kołobrzegu - tłumaczył Tomasz Wasilewski w sobotni poranek.

  Wichura Fryderyka, która przemieszczała się znad Belgii i Holandii, jest niżem i znajduje się obecnie nad Białorusią. To, co istotne - zauważa Wasilewski - to przemieszczający się za nią chłodny front atmosferyczny, który przynosi nam chłód.

  Napływa nad Polskę

  Nad Polskę póki co napływa chłodne powietrze z północnego zachodu, znad Atlantyku - chłodne, ale nie mroźne, spostrzega prezenter. W najbliższych dniach to się może zmienić. Nad Atlantykiem znajduje się niż, dzięki któremu w niektórych krajach jest naprawdę ciepło.

  - W nocy z piątku na sobotę na północnym wybrzeżu Francji było nawet 12 stopni - zauważa Wasilewski.
  Na południowym zachodzie jest ciepło, a to ciepłe powietrze może dotrzeć do Polski, jednak na tę chwilę powietrze jest wciąż chłodne.

  W odległej perspektywie przyszłego tygodnia temperatura może wzrosnąć. Na razie i tak w Polsce jest znacznie cieplej niż w obwodzie Czelabińskim czy na Islandii, gdzie w sobotę rano zapanowała temperatura minus 22 stopni Celsjusza.

  Obejrzyj cały materiał:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Tylko po co?
  Po co nam ciepło w środku zimy? Żeby potem latem ciągle padał deszcz a w środku sierpnia było 15 stopni???
  denm /2018-01-20 12:17

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...