Informacje
 • Ciepło, deszczowo. Po weekendzie pogoda się zmieni

  07-02-2019 15:33 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  Dni będą pochmurne

  Shutterstock/Ventusky.com

  W nadchodzących dniach będzie pochmurno, spodziewane są też przelotne opady deszczu, a także dość wysokie temperatury. Po weekendzie się ochłodzi, a opady zmienią charakter na zimowy.

  W piątek będzie pochmurno, chociaż miejscami możliwe są przejaśnienia i rozpogodzenia. Na krańcach wschodnich i Pomorzu może popadać niewielki deszcz. Temperatura wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Ziemi Lubuskiej. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Na północy kraju powieje silniej, z prędkością dochodzącą do 60 kilometrów na godzinę.

  Będzie wzmagał się wiatr

  Sobota w całym kraju upłynie pod znakiem zachmurzenia i przelotnego deszczu. Termometry pokażą od 3 st. C na Podlasiu do 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h.

  Niedziela też zapowiada się pochmurno i niewielkim deszczem. Na termometrach zobaczymy od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami jego prędkość wyniesie w porywach do 50-70 km/h.

  Nadal mało słońca

  Początek tygodnia przyniesie zmianę. Popada śnieg bądź deszcz ze śniegiem. Temperatura dojdzie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu, ale miejscami będzie silniejszy.

  Chłodniejszy wtorek

  Wtorek będzie w całym kraju pochmurny, na południu może poprószyć śnieg. Temperatura wyniesie od 1 st. C na Podlasiu do 3 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Północno-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, okresami osiągnie w porywach do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...