Informacje
 • Chłodniejszy początek lipca.
  Miejscami deszcz i burze

  01-07-2019 16:01 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Pixabay.com (CC0)/Ventusky.com | Video: TVN24

  Kolejne dni przyniosą diametralną zmianę w pogodzie. Do Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze, miejscami na termometrach zobaczymy tylko kilkanaście stopni Celsjusza. Mogą pojawić się też przelotne opady deszczu i burze.

  Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Finlandii. Nad południową i południowo-wschodnią częścią kraju przemieści się w nocy chłodny burzowy front atmosferyczny, za którym napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie znad Atlantyku, wypierające gorące masy powietrza zwrotnikowego. We wtorek tylko Karpaty i Przedgórze Karpackie pozostaną w strefie słabnącego frontu.

  Chłodniej i więcej wilgoci

  We wtorek zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Na północy, północnym wschodzie oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu może przelotnie popadać deszcz rzędu 5-20 litrów wody na metr kwadratowy. W górach może zagrzmieć. Temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 23 st. C w centrum kraju, po 26 st. C na Podkarpaciu. Umiarkowany, a okresami dość silny wiatr będzie wiał z kierunków zachodnich. Na północy w porywach może powiać silniej - do 70 kilometrów na godzinę, a na samym wybrzeżu do 80 km/h. W burzach prędkość także wyniesie 80 km/h.

  Lokalnie popada deszcz

  Środa przyniesie zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, a na północy okresami duże. W wielu regionach mogą wystąpić opady deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na północnym wschodzie, przez 21 st. C w centrum kraju, po 23 st. C na południu. Powieje północno-zachodni i zachodni wiatr, który będzie słaby i umiarkowany, a na północy okresami dość silny. W porywach osiągnie do 50-70 km/h.

  Na północy silny wiatr

  W czwartek utrzyma się małe i umiarkowane zachmurzenie, na północy będzie okresami duże. Spodziewane są niewielkie opady deszczu do 5 l/mkw. Termometry pokażą od 16 st. C na Podlasiu, przez 20 st. C w centrum kraju, po 22 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północno-zachodni oraz zachodni słaby i umiarkowany wiatr, a na północy będzie okresami dość silny.

  Miejscami tylko kilkanaście stopni

  W piątek zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Pojawią się opady deszczu rzędu 5-15 l/mkw. Temperatura wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 22 st. C w centrum kraju, po 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, okresami będzie dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 km/h.

  Sobota upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia. Na Śląsku padać nie powinno, w pozostałych regionach miejscami okresami popada deszcz do 10-20 l/mkw. Na południu dodatkowo mogą pojawić się burze. Na termometrach od 17 st. C na Podlasiu, przez 22 st. C w centrum kraju, po 26 st. C na Podkarpaciu. Zachodni i północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60-70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...