Informacje
 • Burze nad Polską "tracą aktywność"

  23-04-2018 21:59 W wielu miejscach błyskało się i grzmiało
  Poranne burze nad Polską Foto: blitzortung.org | Video: TVN 24

  Burze, którym towarzyszy deszcz w granicach 10-20 litrów na metr kwadratowy oraz wiatr w porywach do 80 kilometrów na godzinę, przechodziły w poniedziałek nad Polską. Wieczorem zaczęły zanikać.

  Poniedziałek stał w wielu regionach Polski pod znakiem burz. Pierwsze wyładowania pojawiły się w Polsce już rano, potem zanikły. Powróciły po południu.

  Synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski poinformował o godzinie 22.30, że burze stopniowo zanikają. Towarzyszyły im wtedy opady o natężeniu do 5-10 litrów na metr kwadratowy oraz wiatr o porywach do 70 kilometrów na godzinę.

  O tej porze burze występowały jeszcze w takich miejscowościach, jak: Kock, Stoczek Łukowski, Radzyń Podlaski, Brzostek, Strzyżów, Krynica Zdrój.

  Od Dolnego Śląska po Pomorze

  Front atmosferyczny, na którym występowały burze, przetoczył się od zachodnich granic Polski, dwiema zasadniczymi strefami - od Pomorza Zachodniego po Warmię i Mazury i Mazowsze oraz drugą, obejmującą regiony południowe. Miejscami spadło ponad 25 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr wiał z prędkością do 80 kilometrów na godzinę.

  Nieliczne wyładowania utrzymają się jeszcze w nocy. Wystąpią we wschodnich regionach kraju. Na wtorek synoptycy nie zapowiadają burz.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty i prognozy ostrzeżeń.

  Poniżej na mapach pokazujemy, jak wyglądała sytuacja burzowa w Polsce w poniedziałek po godzinie 19.

  Legenda:

  blitzortung.org: aktualizowana w czasie rzeczywistym mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w ciągu dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 20 minutom. Najnowsze wyładowania oznaczone są kolorem białym.


   

  Legenda:

  Blids.de: aktualizowana co kwadrans mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • rerere
  ale burza jest nad polską ale siara
  ~wer /2018-05-11 18:43

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...