Informacje
 • Leśniczy uratował rannego wilka

  14-10-2019 10:32 W Nadleśnictwie Nurzec
  Wyjący wilk Foto: Archiwum Nadleśnictwa Nurzec | Video: Wigierski Park Narodowy

  Leśniczy z Nadleśnictwa Nurzec uratował młodego wilka. Zwierzę miało uszkodzoną łapę, prawdopodobnie zostało potrącone przez samochód.

  W czwartek 10 października przy jednej z lokalnych dróg leśniczy zauważył ranne zwierzę. Kiedy podszedł bliżej, okazało się, że w krzakach leży młody wilk, który prawdopodobnie został potrącony przez samochód. Zwierzę było przytomne, ale nie mogło wykonać żadnego ruchu. Leśniczy natychmiast powiadomił odpowiednie służby. Dzięki dużemu zaangażowaniu i współdziałaniu pracowników Nadleśnictwa Nurzec oraz tamtejszych urzędników ranne zwierzę szybko przetransportowano do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Ssaków "Przytulisko" w Krynkach.

  Opieka weterynarzy

  Po drodze (w Białymstoku), młody wilk otrzymał fachową pomoc od weterynarz na co dzień współpracującej z Ośrodkiem Rehabilitacji Zwierząt w Krynkach. Wstępne oględziny wykazały, że młody wilk ma zranioną i uszkodzoną łapę. Powierzchowną ranę zszyto, a wilka umieszczono w przygotowanym pomieszczeniu w przytulisku w Krynkach, gdzie aktualnie przebywa i nabiera sił.

  W najbliższych dniach wilk zostanie przetransportowany do ośrodka Napromek w Nadleśnictwie Olsztynek. Na terenie wspomnianego nadleśnictwa Lasy Państwowe wybudowały specjalistyczną wolierę dla wilków. To jedyny taki obiekt w północnej części Polski. Leśnicy chcą zapewnić zwierzęciu jak najlepszą opiekę. Mają nadzieję, że pod okiem specjalistów szybko wróci do pełni zdrowia.

  Wprowadzona w 1998 r. ścisła ochrona wilka uchroniła te zwierzęta przed zniknięciem z polskich lasów. Obecnie krajowa populacja tego drapieżnika, jak wynika z informacji Głównego Urzędu Statystycznego, jest szacowana na około 2,3 tysięcy osobników.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Cudne
  Oby łapa się wyleczyła i wrócił do lasu. Te w kałuży są piękne: beztroska i absolutna wolność;;)))
  ~mika /2019-10-14 15:22
 • Super
  No to mu się w życiu powiodło. Najpierw potrącił go samochód a później trafił do niewoli. Być może dożywotnio.
  ~Cynik /2019-10-14 10:57

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...