Szczury miały zjeść 200 kg skonfiskowanej przez policję marihuany. "Trudno jest chronić przed nimi narkotyki"

Autor:
jdw//am
Źródło:
BBC
Szczury zniszczyły pieniądze w bankomacie
Szczury zniszczyły pieniądze w bankomacieTVN Meteo
wideo 2/4
TVN MeteoSzczury zniszczyły pieniądze w bankomacie

Policjanci z indyjskiego stanu Uttar Pradesh twierdzą, że niemal 200 kilogramów zabezpieczonej przez nich marihuany zostało zjedzonych przez szczury - informuje BBC. Narkotyki miały być dowodem w sprawie sądowej. 

Błędy w przechowywaniu narkotyków wyszły na jaw po tym, jak sąd w stanie Uttar Pradesh poprosił funkcjonariuszy o przedstawienie marihuany jako dowodu w sprawie o handel narkotykami. Policjanci wyznali wówczas, że nie są w stanie dostarczyć narkotyków, gdyż zostały one "zniszczone" przez gryzonie. - Szczury to malutkie zwierzęta, które nie boją się policji. Trudno jest chronić przed nimi narkotyki - stwierdził prowadzący sprawę sędzia Sanjay Chaudhary. W rozmowie z BBC dodał, że w komisariatach w dystrykcie Mathura - gdzie doszło do incydentu - przechowywanych było około 700 kilogramów przejętej marihuany.

ZOBACZ TEŻ: Szczury mają poczucie rytmu. I to bardzo podobne do ludzkiego

Szczury kolejny raz miały zjeść narkotyki

Nagłośniona obecnie sprawa, jest trzecim przypadkiem, w którym indyjscy policjanci obarczyli gryzonie winą za "zniszczenie" narkotyków. Poprzednim razem szczury miały zjeść część z 386 kilogramów zabezpieczonej przez nich marihuany. Z kolei w 2018 roku ośmiu funkcjonariuszy miało zostać zwolnionych, po tym jak obwinili oni zwierzęta o zjedzenie 500 kg narkotyku. Wówczas eksperci zakwestionowali prawdziwość twierdzeń o winie gryzoni. 

Jak podaje BBC, jeden ze starszych rangą pracowników policji w dystrykcie Mathura wyznał reporterom, że część marihuany przechowywanej w podległych mu komisariatach nie została zniszczona przez szczury, lecz przez ulewne deszcze. 

Szczury zostały "oskarżone" o zniszczenie dowodówShutterstock

Zjedzenie narkotyków to nie jedyne, co policja zarzuca szczurom. W przeszłości indyjscy policjanci wskazywali również na ich udział w zniszczeniu innych dowodów. Jak donosi BBC, w 2017 roku - 12 miesięcy po tym jak lokalne władze wprowadziły prohibicję w stanie Bihar - grupa funkcjonariuszy oskarżyła szczury o zniszczenie tysięcy litrów skonfiskowanego przez nich alkoholu. 

ZOBACZ TEŻ: Szczury będą ratować ludzi spod gruzów. Zaprojektowano im specjalne plecaczki z kamerami

Autor:jdw//am

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości