Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 23°C 11°C Częściowo słonecznie
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: to będzie najchłodniejsza część lipca

  19-07-2020 15:30 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni

  Shutterstock/tvnmeteo.pl

  Po gorącym weekendzie i poniedziałku czeka nas zmiana pogody - nad Polską przejdzie chłodny front, a to oznacza nagły spadek temperatury. Sprawdź, co przygotował prezenter pogody tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski w swojej autorskiej prognozie pogody na 16 dni.

  Front, który zmieni pogodę, związany jest z niżem przemieszczającym się nad Skandynawią. I właśnie stamtąd, od strony Szwecji i Morza Norweskiego, popłynie do naszej części Europy chłodna masa powietrza. Takiej cyrkulacji powietrza będzie też sprzyjać wyż, którego centrum na początku tygodnia będzie na zachód od Irlandii, nad Atlantykiem. Przy takim układzie ciśnienia na kilka dni zostaniemy odcięci od ciepłego powietrza z południa (patrz mapa).

  Jeszcze w poniedziałek będzie gorąco, bo aż 28 stopni Celsjusza, ale od wtorku w całej Polsce odczujemy wyraźne ochłodzenie. Przez resztę tygodnia nad morzem będzie najwyżej 19 stopni, a czasami zaledwie 17. Nieco cieplej, ale na pewno nie gorąco, będzie na południu, gdzie możemy spodziewać się maksymalnie 22-23 stopni. W następnym tygodniu, czyli pod koniec lipca, zrobi się cieplej i wtedy na południu kraju będzie do 27 stopni, a na północy do 22. Początek sierpnia również zapowiada się ciepło, ale bez upałów, bo temperatura nie przekroczy 28 stopni.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....