Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 14°C 25°C 13°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Pogodowy "bigos". Najpierw śnieg i wiatr, potem nawet 12 stopni

  13-12-2019 15:48 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  W ciągu najbliższych dni zanotujemy wysokie wartości na termometrach. Miejscami zobaczymy nawet 12 stopni Celsjusza. Zanim przyjdzie ocieplenie, w weekend czekają nas opady deszczu, deszczu ze śniegiem, samego śniegu oraz porywisty wiatr. Nad morzem porywy mogą dochodzić do prawie 100 kilometrów na godzinę.

  Na początek weekendu synoptycy prognozują duże zachmurzenie. W sobotę okresami wystąpią też opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub - zwłaszcza wieczorem - samego śniegu. Termometry pokażą od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie prędkość do 40-70 kilometrów na godzinę. Będzie miał południowy kierunek. W strefie brzegowej porywy mogą dochodzić do ponad 70 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe w Warszawie wyniesie 984 hPa.

  Porywisty wiatr

  W niedzielę będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Temperatura wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach do 50-70 km/h, z południowego zachodu. W strefie brzegowej porywy osiągać ponad 90 km/h.

  Miejscami chmury, miejscami słońce

  Nowy tydzień rozpocznie się z zachmurzeniem zmiennym. Na termometrach w poniedziałek zobaczymy od 4 st. C na Podlasiu do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

  We wtorek będzie na ogół pogodnie. Temperatura wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany południowo-zachodni wiatr.

  Do 12 stopni

  Na środę synoptycy prognozują zachmurzenie zmienne. Termometry wskażą od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie, z południowego zachodu.

 • Kolejne święta bez śniegu ?
  Na to wygląda. Plus jeszcze czekaj na pierwszy śnieg w drugiej połowie stycznia. Dramat
  ~Seba /2019-12-13 22:34
 • Globalne ocieplenie nie bigos
  Zimy nie będzie pewnie znowu do połowy stycznia. Siódmy rok z rzędu.
  ~Nick /2019-12-13 16:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...