Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 18°C 11°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Pogoda na pięć dni: ochłodzenie, spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg

  28-11-2019 15:20 Możliwy jest silniejszy wiatr
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  W ciągu kolejnych pięciu dni do Polski napłynie chłód. Będą miejsca, gdzie temperatura w dzień wyniesie maksymalnie zero stopni Celsjusza. W wielu regionach spadnie deszcz ze śniegiem, a nawet śnieg. Powieje też silniejszy wiatr.

  W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ układu niżowego znad Bałtyku. Nad krajem przemieści się z zachodu na wschód chłodny front atmosferyczny, za którym popłynie do nas chłodne powietrze polarne znad Oceanu Atlantyckiego.

  Jeszcze ciepło

  W piątek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Miejscami może spaść deszcz do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Po południu i wieczorem na Pomorzu oraz miejscami na zachodzie i w centrum kraju opady deszczu mogą przechodzić w deszcz ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 8 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-70 kilometrów na godzinę.

  Pogoda na weekend

  Sobota w całym kraju przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie. Na północnym zachodzie i w centrum kraju padać nie powinno. Poza tym wystąpią przelotne opady śniegu do 2-5 centymetrów. Termometry pokażą od 2 st. C miejscami na wschodzie, południu i w centrum kraju do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny, w porywach osiągnie do 50-60 km/h.

  Chłodno

  Niedziela w całej Polsce zapowiada się pochmurno, choć jest też szansa na przejaśnienia. Na północnym wschodzie kraju spodziewamy się opadów przelotnego śniegu do 1-2 centymetrów. Termometry pokażą od 1 st. C na Podlasiu, przez 2 st. C w centrum kraju, po 3 st. C na zachodzie. Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, a na północy okresami dość silny.

  Deszcz i deszcz ze śniegiem

  Poniedziałek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Na północnym zachodzie kraju nie powinno padać. W pozostałych regionach może spaść do 1-2 centymetrów śniegu, na Śląsku popada deszcz ze śniegiem do 2 l/mkw. Termometry pokażą od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Zachodni i północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny.

  We wtorek będzie pochmurno, choć synoptycy na ten dzień zapowiadają też przejaśnienia. Na północy mogą pojawić się opady deszczu i deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu, przez 3 st. C w centrum kraju, po 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach rozpędzi się do 60-80 km/h.

 • Spokojnie, co spadnie to się roztopi
  Przy deszczu ze śniegiem i dodatniej temperaturze żaden śnieg nie utrzyma się dłużej niż kilka godzin.
  ~Nick /2019-11-29 12:11
 • zjawiska?
  Co znowu zjawsko opadow sniegu i zaskoczenie calkowite,piasku brak a sol opylona juz w kielbasie bylo takie zjawisko juz zapomniane, pozamiatane i zjedzone a winnych brak do dzis cicho,robi sie to interesy nie tylko czapke nosic glowka pracuje.
  ~burak /2019-11-28 16:40

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....