Informacje
 • Śnieżyce i powodzie. Trzy ofiary Petry

  21-02-2019 10:37 Burza śnieżna w USA, tysiące odwołanych lotów

  Mieszkańcy prawie 39 stanów USA zmagają się ze skutkami Petry, potężnej burzy śnieżnej. W wypadkach samochodowych zginęły trzy osoby. Problemy komunikacyjne od wtorku miało ponad 100 milionów Amerykanów. W Minnesocie padł nowy rekord opadów śniegu.

  System burzowy Petra od wtorku przyniósł obfite opady deszczu i śniegu na Południu, na Środkowym Zachodzie, w stanach Środkowego Atlantyku i w południowej Nowej Anglii. Trzy osoby zginęły w wypadkach samochodowych - dwie w Pemberton w New Jersey, a jedna na wschód od Manhattanu w Kansas.

  W całym kraju doszło do wielu wypadków. W Nebrasce kilka osób zostało rannych, w tym jedna poważnie.

  Odwołano prawie 2200 lotów. Występowały też utrudnienia w ruchu pociągów. W Wirginii ponad 30 tysięcy domów nie miało prądu.

  Nowy rekord opadów śniegu

  W środę Phil Murphy, gubernator stanu New Jersey, ogłosił stan wyjątkowy. - Zalecamy mieszkańcom New Jersey bezpieczną jazdę - poinformował w oświadczeniu. Podobne ostrzeżenia wydali także gubernatorzy stanów Nowy Jork i Waszyngton.

  W Minneapolis-Saint Paul w stanie Minnesota odnotowano nowy rekord opadów śniegu. Jak podała Narodowa Służba Pogodowa (National Weather Service), w lutym spadło tu około 77 centymetrów śniegu - to więcej niż rekord z listopada 1983 roku.

  W Altoonie w stanie Pensylwania pług śnieżny zderzył się z pociągiem. Kierowca pługa został przewieziony do szpitala.

  Alerty przed groźną pogodą

  Oprócz śniegu zagrożeniem są też intensywne opady deszczu. Alerty przed powodziami błyskawicznymi są w mocy od zachodniego Tennessee po północną Georgię oraz w części Wirginii Zachodniej. Przed kolejnymi opadami śniegu wydano ostrzeżenia od północnej Minnesoty do Maine.

  W hrabstwie Giles w stanie Tennessee intensywne opady deszczu wywołały powódź błyskawiczną. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie pokazujące zalany podjazd, podwórko oraz drogę. Spodziewane są tam kolejne opady, synoptycy prognozują do 12 litrów deszczu na metr kwadratowy. Podobnie może być w też Memphis i Nashvillle.Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...