Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 1°C 0°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: mokry dzień
  i duża różnica temperatury

  29-10-2018 08:30 Na Podkarpaciu do 20 stopni Celsjusza
  Prognoza pogody na wtorek tvnmeteo.pl

  W niektórych regionach znacznie się ociepli - będzie do 20 stopni Celsjusza. W większości obszaru kraju będzie padać.

  Poniedziałek w całym kraju będzie pochmurny, ale na południu spodziewane są przejaśnienia. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie słabe opady deszczu do południa. Poza tym mogą wystąpić umiarkowane i dość silne opady deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Czeka nas duży kontrast temperatury: na Mazurach i Suwalszczyźnie termometry wskażą 5 st. C, a na Podkarpaciu - do 20 st. C. Ze wschodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach może rozpędzić się do 60 km/h. W górach może powiać halny - na Kasprowym Wierchu jego prędkość może wynieść 130 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najmniejszą wilgotność odnotujemy na południu, poniżej 70 procent. Będzie ona wzrastać w kierunku północno-zachodnim. Na przeważającym obszarze kraju odczujemy chłód. Jedynie mieszkańcy południowego wschodu mogą liczyć na komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Okresami będzie padał deszcz. Termometry wskażą 10 st. C. Wiatr ze wschodu okaże się umiarkowany, w porywach jego prędkość wyniesie do 50 km/h. Ciśnienie waha się, po południu barometry pokażą 997 hPa.

  POZNAŃ

  Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 10 st. C. Umiarkowany, wschodni wiatr, może rozpędzić się do 50 km/h. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 999 hPa.

  GDAŃSK

  Okresami opady deszczu. Temperatura wyniesie 10 st. C. Ze wschodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie waha się, po południu barometry wyniosą 1014 hPa.

  WROCŁAW

   

  Okresami wystąpią opady deszczu. Termometry pokażą 10 st. C. Powieje wschodni, umiarkowany wiatr, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 992 hPa.

  KRAKÓW

  Ma być pogodnie. Temperatura dojdzie do 10 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 983 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...