Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 2°C -5°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Trochę słońca, trochę deszczu. Nadchodzą dni ze zróżnicowaną aurą

  17-08-2018 16:00 Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  Pogoda w najbliższych dniach będzie zróżnicowana. Przyniesie zarówno słoneczne, jak i deszczowe dni z burzami. W niektórych regionach temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza, jednak na ogół ma być niższa.

  W sobotę na krańcach zachodnich Polski będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze pojawią się chmury kłębiaste z przemieszczającymi się z zachodu na wschód przelotnymi opadami deszczu. Spadnie do 10 litrów wody na metr kwadratowy. Miejscami, szczególnie na północy i wschodzie, mogą przejść burze z opadem rzędu 30 l/mkw. deszczu. Termometry pokażą od 26 stopni Celsjusza na Pomorzu i Suwalszczyźnie, przez 28 st. C w centrum kraju, po 29 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W burzach osiągnie prędkość w porywach do 80 kilometrów na godzinę.

  Niedziela z burzami

  W niedzielę zachmurzenie będzie kłębiaste, małe i umiarkowane. Na południowym wschodzie i krańcach wschodnich kraju synoptycy nie wykluczają przelotnych opadów deszczu do 10-20 l/mkw., a także burz. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Suwalszczyźnie, przez 27 st. C w centrum kraju, po 29 st. C na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W burzach stanie się silny, jego prędkość wyniesie do 80 km/h.

  Tylko na Podlasiu popada

  W poniedziałek mieszkańcy Podlasia mogą spodziewać się przelotnych opadów deszczu do 5 l/mkw. W pozostałych regionach będzie na ogół pogodnie. Termometry pokażą od 24 st. C na Suwalszczyźnie, przez 28 st. C w centrum kraju, po 30 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  Do 31 stopni

  We wtorek na północnym wschodzie okresami mogą wystąpić niewielkie opady deszczu do 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 25 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 28 st. C w centrum kraju, po 31 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Tylko na północy może być silniejszy.

  Więcej chmur

  W środę na południowym zachodzie kraju będzie dość pogodnie. Na pozostałym obszarze na niebie pojawi się więcej chmur, z których może popadać deszcz - do 5-20 l/mkw. Niewykluczone są też burze. Na termometrach zobaczymy od 25 st. C na północy, przez 27 st. C w centrum kraju, po 30 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni i zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W burzach powieje silniej - do 90 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...