Informacje
 • Duże zniszczenia po trzęsieniu ziemi w Oklahomie. "Ściany się trzęsły, sufit się ruszał"

  07-11-2016 12:30 Wstrząsy o magnitudzie 5,0 spowodowały poważne uszkodzenia

  Ogromne straty i poważne zniszczenia - taki jest bilans trzęsienia ziemi, które nawiedziło w niedzielę mieszkańców stanu Oklahoma (środek południowej części USA). Wstrząsy były odczuwalne także w innych stanach.

  Środkowa część stanu Oklahoma w niedzielę o godzinie 19:45, czasu lokalnego, została nawiedzona przez trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,0. Epicentrum trzęsienia znajduje się w rejonie miasta Cushing, położonego na północny wschód od stolicy stanu - Oklahoma City. Wstrząsy były odczuwalne także w innych stanach - w Kansas City położonym w stanie Missouri, a także w Little Rock w stanie Arkansas.

  Miasto i okolice sparaliżowane

  - Wyglądało to tak, jakby sufit miał się na mnie zawalić. Ściany się trzęsły, sufit się ruszał. Wciąż jestem przerażony i w szoku po tym, co się stało - mówił jeden z mieszkańców. Początkowo USGS poinformował o sile 5,3, jednak obniżył tę ocenę. Straty są ogromne. Ze względu na poważne zniszczenia policja zablokowała centrum miasta. Zajęcia w szkołach zostały odwołane. Na razie nic nie wiadomo o ofiarach śmiertelnych lub o osobach z poważnymi obrażeniami.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...