Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: na termometrach lokalnie tylko 2 st. Spodziewamy się deszczu ze śniegiem

  18-11-2014 06:24 Na termometrach zobaczymy wartości do 10 st. C

  Czeka nas dzień obfity w chmury, deszcz i deszcz ze śniegiem

  Fot: Kontakt Meteo/jaga_, Film: TVN Meteo

  Czeka nas duże zachmurzenie. Wystąpią opady zarówno deszczu, jak i lokalnie deszczu ze śniegiem. Późnojesiennej ponurej aury dopełnią niskie - choć dodatnie - wartości, jakie wskażą termometry.

   

  Wartości na termometrach będą we wtorek wahały się na niskim, choć dodatnim poziomie, sięgając od 2-3 st. C na północnym wschodzie do 5-7 st. C na północy, w centrum i na zachodzie kraju. Najwięcej - około 8-10 st. C - odnotują mieszkańcy miejscowości na południowym zachodzie i na południu Polski.

  Jedynym regionem, gdzie nie będzie padał ani deszcz, ani deszcz ze śniegiem będą okolice Szczecina i Bydgoszczy. Poza tym tego dnia warto mieć ze sobą parasol, ponieważ synoptycy spodziewają się opadów o różnym natężeniu we wszystkich pozostałych regionach.

  Ponadto w okolicach północnego wschodu, w Suwałkach, Olsztynie i w Białymstoku, gdzie będzie najchłodniej, niewykluczone są opady deszczu ze śniegiem.

  Warunki biometeo

  We wtorek wilgotność powietrza będzie na wysokim poziomie, oscylując powyżej 90 proc. na terenie całego kraju. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, a wrażenie zimna będzie towarzyszyło mieszkańcom prawie wszystkich województw. W miejscowościach na południowym zachodzie będzie utrzymywało się subiektywne odczucie chłodu.

  Prognoza dla pięciu miast

  Dla Warszawy:

  Pochmurno, po południu opady mżawki i deszczu. Temp. maks. 6 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa: 1004 hPa, lekko spada.

  Dla Trójmiasta:

  Pochmurno, niewielkie opady deszczu lub mżawki. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60-70 km/h. Ciśnienie w południe: 1017 hPa, lekko spada.

  Dla Poznania:

  Pochmurno, po południu opady mżawki i deszczu. Temp. maks. 7 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa: 1002 hPa, lekko spada.

  Dla Wrocławia:

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Temp. maks. 9 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa: 995 hPa, lekko spada.

  Dla Krakowa:

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Temp. maks. 10 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa: 983 hPa, lekko spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...