Zmiana na szczycie listy najbogatszych ludzi świata

Autor:
kris
Źródło:
CNN
Elon Musk (nagranie archiwalne)
Elon Musk (nagranie archiwalne)Reuters
wideo 2/5
Reuters Elon Musk (nagranie archiwalne)

Elon Musk odzyskał pozycję najbogatszego człowieka na świecie - wynika z zestawienia Bloomberg Billionaires Index. Majątek szefa Tesli oszacowano na około 192 miliardy dolarów. Na drugim miejscu znalazł się dotychczasowy lider - Bernard Arnault z fortuną na poziomie 187 miliardów dolarów.

Dwóch miliarderów od miesięcy walczy o pierwsze miejsce. Według obliczeń Bloomberga w tym tygodniu majątek Arnaulta zmniejszył się po środowym spadku akcji LVMH.

Najbogatsi ludzie świata

Arnault prześcignął Muska w grudniu, gdy jego majątek rósł w wyniku boomu sprzedaży dóbr luksusowych, który pomógł podnieść cenę akcji LVMH - jednego z największych konglomeratów na świecie, w skład którego wchodzą takie marki jak Louis Vuitton, Dior i Celine.

Tymczasem Musk w ostatnich latach piął się na światowych listach najbogatszych, ponieważ jego fortuna jest bezpośrednio powiązana z wartością Tesli - producenta samochodów elektrycznych. Jego największym aktywem są akcje firmy, których według Bloomberga posiada około 13 proc.

Lista 10 najbogatszych ludzi świataBloomberg Billionaires Index

Poza Teslą Musk jest także dyrektorem generalnym SpaceX, firmy zajmującej się eksploracją kosmosu i właścicielem platformy społecznościowej Twitter.

Elon MuskThe Washington Post/Getty Images

Akcje LVMH wzrosły w tym roku o 19,7 proc., podczas gdy akcje Tesli wzrosły o 65,6 proc. od początku roku - podał portal stacji CNN.

Czytaj także: Więcej luksusu w Polsce. "Bardziej odporny na zawirowania">>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris

Źródło: CNN

Pozostałe wiadomości