Z Warszawy do Kalifornii za 200 dol. Nadciąga rewolucja w długodystansowych lotach?

Ze świata

WOW AirWOW Air oferują tenie loty z Zachodniego Wybrzeża USA do Europy

Islandzkie tanie linie lotnicze WOW Air uruchomiły sprzedaż tanich biletów na rejsy z Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych do największych europejskich miast, w tym Warszawy. Ceny biletów rozpoczynają się od 199 dolarów. Wszystkie loty odbywają się przez Reykjavik.

Samoloty WOW Air od 9 czerwca będą latać pięć razy w tygodniu z San Francisco do Reykjaviku, a od 15 czerwca cztery razy w tygodniu z Los Angeles do Rekjaviku. Ceny biletów na lot z kalifornijskich miast do stolicy Islandii zaczynają się od 99 dolarów.

Stamtąd przewoźnik obsłuży 21 miast w Europie, w tym Londyn, Paryż, Berlin, Amsterdam, Mediolan, Rzym, Barcelonę i Warszawę.

Pionierzy?

Od ubiegłego roku WOW Air oferuje już loty przez Rejkjavik z takich portów lotniczych jak Boston Waszyngton, Montreal i Toronto w Kanadzie. Teraz rozszerza rozszerza swoją ofertę o Zachodnie Wybrzeże USA i kusi tanimi biletami.

- Jesteśmy pionierami w tanim podróżowaniu na lotach długodystansowych - powiedział w rozmowie z magazynem "Forbes" Skuli Morgensen, założyciel i prezes WOW Air.

- Tani przewoźnicy, tacy jak Southwest w USA i Ryanair w Europie odnoszą sukcesy i przynoszą zyski, ale działają na ogół lokalnie. Nikomu nie udało się to jeszcze na transatlantyckich lotach - dodał. Prawie nikomu. Morgensen zapomniał najwyraźniej o Norwegian Air, które od 2013 roku oferują tanie loty na rożnych trasach pomiędzy USA i Europą. Podobnie jak w przypadku innych tanich przewoźników, na pokładzie samolotu WOW Air trzeba będzie dodatkowo zapłacić za posiłek, dodatkowy bagaż, czy miejsce z większą przestrzenią na nogi. Morgensen powiedział, że dodatkowe koszty zwiększą cenę biletu o ok. 20 proc. Oznacza to, że za bilet w jedną stronę z USA do Europy trzeba będzie zapłacić ok. 240 dolarów. Ale tylko jeśli pasażerowie zdecydują się na te dodatkowe opcje.

Najlżejszy materiał na świecie. Zmieni przemysł lotniczy?

Najlżejszy materiał na świecie. Zmieni przemysł lotniczy?TVN24BiS /

Autor: ToL//km / Źródło: Forbes, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: WOW Air