TVN24 Biznes | Ze świata

Ostatnie sto dni ze starymi banknotami. Później nie będzie można nimi płacić

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp/dap
Źródło:
The Independent
Inflacja w Wielkiej Brytanii
Inflacja w Wielkiej Brytanii Reuters
wideo 2/4
ReutersInflacja w Wielkiej Brytanii

Dokładnie za sto dni ważność stracą brytyjskie banknoty o nominałach 20 i 50 funtów. Później nie będzie można nimi zapłacić w sklepach czy punktach usługowych. Po 1 października wciąż będzie można jednak je wymienić, między innymi w oddziałach Banku Anglii.

Jak pisze "The Independent", w obiegu pozostaje wciąż wycofywanych banknotów. Szacuje się, że jest to wciąż ponad 300 milionów "starych" banknotów o nominale 20 funtów i 160 milionów o nominale 50 funtów. Od 1 października będzie można używać tylko nowszych wersji tych środków płatniczych.

Stare banknotyBank of England

Stare banknoty będą wciąż akceptowane w sklepach czy punktach usługowych do końca września. Jak poinformował na swojej stornie internetowej Bank Anglii, banknoty będą przyjmowane w oddziałach banku centralnego również po 1 października.

Nowe banknotyBank of England

- Zmiana w ostatnich latach banknotów z papierowych na polimerowe była bardzo istotna, ponieważ trudniej je podrobić i są trwalsze - powiedziała Sarah John z Banku Anglii.

- Większość papierowych banknotów została już wycofana. Jednak wciąż znaczna ich liczba nadal znajduje się w obiegu gospodarczym, dlatego prosimy o sprawdzenie, czy ktoś nie ma ich w domu - zaapelowała.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/dap

Źródło: The Independent

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości