Gigant przedłuża zawieszenie sprzedaży biletów lotniczych na niektórych trasach

Aktualizacja:
Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Wakacje 2022. Jakub Porada o cenach biletów lotniczych
Wakacje 2022. Jakub Porada o cenach biletów lotniczychTVN24
wideo 2/5
TVN24Wakacje 2022. Jakub Porada o cenach biletów lotniczych

British Airways wstrzymują sprzedaż biletów na loty z londyńskiego lotniska Heathrow na trasach krajowych i europejskich na kolejny tydzień - do 15 sierpnia włącznie. Chodzi między innymi o połączenia do Polski.

We wtorek rano brytyjski przewoźnik poinformował, że w związku z wprowadzonym w lipcu przez władze Heathrow limitem 100 tys. pasażerów dziennie odlatujących z tego lotniska, wstrzymuje sprzedaż biletów na krótkich trasach na co najmniej tydzień - do 8 sierpnia włącznie.

British Airways zawiesza sprzedaż biletów

Jednak jeszcze tego samego dnia British Airways przedłużyły ten okres o kolejny tydzień. Dotyczy to tylko sprzedaży nowych biletów - same loty zaplanowane w tym czasie nie zostały odwołane.

W efekcie najwcześniejszą datą, na którą można kupić obecnie bilety na lot British Airways z Heathrow do Warszawy jest wtorek 16 sierpnia, zaś na lot do Krakowa - środa 17 sierpnia.

Heathrow, będące największym brytyjskim lotniskiem i jednym z czterech największych w Europie, ma problemy z obsługą rosnącego po pandemii koronawirusa ruchu lotniczego, a efektem tego są długie kolejki do odprawy, odebrania bagażu oraz opóźnione i odwołane loty. Aby opanować tę sytuację w lipcu władze Heathrow wprowadziły wspomniany limit, który ma obowiązywać do 11 września i zwróciły się do linii lotniczych, by wstrzymały sprzedaż biletów na ten okres, jeśli miały one przekroczyć limit.

Ponieważ British Airways jest największą linią lotniczą operującą z Heathrow, jest dotknięta limitem bardziej niż inni przewoźnicy. Z powodu tych problemów brytyjski przewoźnik już wcześniej odwołał w okresie od kwietnia do października 30 tys. połączeń.

Odwołane loty, kolejki i chaos. Na tych lotniskach jest najgorzej >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: BasPhoto / Shutterstock

Pozostałe wiadomości