Legendarny inwestor wskazał swojego następcę

Autor:
mp/ToL
Źródło:
CNN

Warren Buffett zapowiedział, że po jego odejściu z funkcji prezesa Berkshire Hathaway, jego następcą zostanie Greg Abel. Legendarny inwestor, nazywany "wyrocznią z Omaha" nie dał jednak do zrozumienia, że w najbliższym czasie zamierza zrezygnować z piastowania najwyższego stanowiska w firmie.

Abel od dawna był typowany jako jeden z dwóch potencjalnych sukcesorów Warrena Buffetta. Drugim kandydatem był Ajit Jain, który kieruje działalnością ubezpieczeniową Berkshire Hathaway. Obaj mężczyźni są wiceprezesami firmy, wraz z 97-letnim Charliem Mungerem.

Następcy Buffetta

W rozmowie z CNBC Buffett powiedział, że następny w kolejce do objęcia głównego stanowiska w firmie jest Abel, a po nim Jain. - Gdyby coś mi się stało dziś wieczorem, to Greg przejmie moje obowiązki jutro rano - powiedział Buffett. - Jeśli, broń Boże, cokolwiek stałoby się Gregowi tej nocy, to będzie to Ajit - powiedział słynny inwestor.

Pochwalił też mężczyzn, mówiąc że "obaj są wspaniałymi facetami".

Zdaniem CNN, przewagą Abela nad Jainem jego jego wiek - ma on 59 lat i jest o 10 lat młodszy od swojego rywala.

W sierpniu Buffett skończy 91 lat. Biorąc pod uwagę jego wiek i problemy zdrowotne, w tym zdiagnozowany w 2012 roku rak prostaty, w mediach pojawiało się wiele spekulacji na temat tego, kto może go zastąpić.

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie

Buffett jest uważany za inwestora, który odnosi największe sukcesy na świecie. Na liście najbogatszych ludzi świata magazynu "Forbes" zajmuję 6. pozycję z majątkiem szacowanym na 96 mld dolarów.

Do tej pory przekazał miliardy ze swojego majątku na cele charytatywne. Jest współzałożycielem inicjatywy "Giving Pledge", w ramach której amerykańscy miliarderzy przekazują znaczną część swoich fortun na cele charytatywne.

Berkshire Hathaway jest właścicielem takich firm jak Geico, Duracell, Dairy Queen, Fruit of the loom, Lubrizol i wielu innych. Posiada również znaczące udziały w takich firmach jak Kraft Heinz, American Express, Bank of America, Coca-Cola czy Apple.

Autor:mp/ToL

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Kent Sievers / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości