Zwolnienia u jednego z największych podniebnych graczy. "Upraszczanie struktury korporacyjnej"

Autor:
jr/ams
Źródło:
Reuters

W Boeing Co planowana jest redukcja zatrudnienia dwóch tysięcy miejsc pracy. Etaty stracą pracownicy w działach finansowych, zasobach ludzkich, bo ich praca zlecana jest firmie w Indiach. Wyjaśniono, że te działania są efektem upraszczania struktury korporacyjnej - podał Reuters.

W zeszłym miesiącu Boeing Co, producent samolotów, z siedzibą w Arlington w stanie Wirginia ogłosił, że planuje redukcję zatrudnienia.

Cięcia etatów w Boeingu

W zeszłym miesiącu firma ogłosiła, że zatrudni 10 tysięcy pracowników w 2023 roku, rok wcześniej przybyło 15 tysięcy nowych stanowisk. Zapowiedziano też, że niektóre miejsca pracy zostaną zlikwidowane.

Chodzi o dwa tysiące stanowisk pracy w działach finansowych, HR-owych. Boeing zleca około jednej trzeciej tych działań firmie Tata Consulting Services w Indiach. Boeing chce "kontynuować upraszczania struktury korporacyjnej".  Już w zeszłym roku firma podała, że planuje zlikwidować około 150 miejsc pracy w działach finansowych w Stanach Zjednoczonych. Boeing uzasadnia zwolnienia koncentracją na działach inżynierii i produkcji.

Czytaj także: Pożegnanie z "królową niebios". To ostatnia dostawa legendarnej maszyny

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/ams

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości