Airbnb zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Applebaum: Ukraińcy muszą wygrać
Applebaum: Ukraińcy muszą wygraćTVN24
wideo 2/8
TVN24Applebaum: Ukraińcy muszą wygrać

Działalność Airbnb w Rosji i na Białorusi została zawieszona - przekazała we wtorek agencja Reutera. Na początku marca wstrzymanie biznesu w tych krajach zapowiedział serwis Booking.com.

Airbnb to serwis umożliwiający wynajem lokali od osób prywatnych. Jak podała agencja, powołując się na oświadczenie Airbnb wydane w poniedziałek w nocy, nie będzie można dokonywać nowych rezerwacji dotyczących pobytów w Rosji i na Białorusi, ani korzystać tam z atrakcji organizowanych przez lokalnych ekspertów (tzw. Experiences).

Airbnb zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi

Firma anulowała też rezerwacje dokonane przez jej klientów począwszy od 4 kwietnia.

O planach zawieszenia "wszelkich operacji w Rosji i na Białorusi" dyrektor generalny Airbnb Brian Chesky informował na Twitterze na początku marca.

Na początku marca zawieszenie działalności w Rosji i na Białorusi zapowiedział prezes Booking.com Glenn Fogel. "Z każdym mijającym dniem wyniszczającej wojny na Ukrainie rośnie trudność prowadzenia działalności w regionie" - napisał wtedy w mediach społecznościowych.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego br. W związku z rosyjską napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne. Działalność w Rosji wstrzymało też wiele międzynarodowych koncernów.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości