Ze świata

Biznesmen z Doliny Krzemowej wspiera Trumpa. Gigantyczny przelew

Ze świata

The Founders FundPeter Thiel wspiera Donalda Trumpa. Przelew na 1,25 mln dolarów

Kontrowersyjny biznesmen z Doliny Krzemowej wspiera kampanię Donalda Trumpa. Peter Thiel, współzałożyciel PayPal i jeden z pierwszych inwestorów w Facebooka, przekaże sztabowi kandydata republikanów 1,25 mln dolarów - pisze CNN Money.

O sprawie poinformowało źródło zbliżone do Thiela.

Amerykański przedsiębiorca niemieckiego pochodzenia jest jednym z najbardziej znanych zwolenników Trumpa w Dolinie Krzemowej. Przemawiał na Narodowej Konwencji Republikanów i przeszedł do historii, gdy oświadczył na scenie, że jest dumny z bycia homoseksualistą.

CNN Money wskazuje, że do tej pory na wsparcie Doliny Krzemowej mogła liczyć tylko Hillary Clinton. Trump nie otrzymał praktycznie nic.

Kontrowersyjny biznesmen

Thiel staje się coraz bardziej kontrowersyjny. Na początku tego roku pojawiła się wiadomość, że miał finansować pozew Hulka Hogana przeciwko Gawker ostatecznie zmuszając medialny koncern do bankructwa.

Sąd w marcu orzekał na korzyść celebryty i zasądził wypłatę odszkodowania w wysokości 140 mln dol. Prawnicy Gawkera wprawdzie odwołali się od tej decyzji, jednak apelacja ta została odrzucona.

Peter Thiel to także sprawny biznesmen. Był jednym z pierwszych inwestorów Facebooka, a obecnie zasiada w zarządzie spółki. Zrealizował również inwestycje w Zynga, Reddit i Asana.

Zobacz materiał "Faktów" TVN (15.10.2016):

Autor: mb / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: The Founders Fund

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości