Branson, Gates, Zuckerberg. Podjęli taką samą decyzję i odnieśli sukces

Ze świata


Zawodowy sukces i miliardy dolarów na koncie - nie tylko to łączy ludzi sukcesu. W przypadku Richarda Bransona, Billa Gatesa, czy Marka Zuckerberga jest to również porzucenie studiów.

1. Richard Branson jest twórcą Virgin Group. W młodości nigdy nie był wybitnym uczniem. Szkołę zmieniał 18 razy, często był z niej po prostu wyrzucany. Nie mógł wysiedzieć w szkolnej ławie, bo wolał działać. Zawsze miał też smykałkę do interesów. W wieku 20 lat założył pierwszą firmę, a dziś jego majątek wyceniany jest na 5 mld dolarów. 2. Bill Gates jest najbogatszym człowiekiem na naszej planecie. Studia na Harvardzie rozpoczął w 1973 roku, ale rzucił je na drugim roku, aby wspólnie z kolegą Paulem Allenem rozwijać firmę Microsoft. Jego majątek jest dziś szacowany na 75 mld dolarów. Warto dodać, że w 2007 roku Uniwersytet Harvarda przyznała mu specjalny honorowy dyplom ukończenia studiów. 3. Mark Zuckerberg również trafił na studia i to nie byle jakie, bo Uniwersytet Harvarda. Jednak na drugim roku musiał porzucić naukę, ab mieć więcej czasu na rozwijanie portalu społecznościowego. Dziś Facebook jest największym tego typu serwisem na świecie, a majątek Zuckerberga jest magazyn "Forbes" szacuje na blisko 50 mld dolarów.

4. Jack Dorsey, twóca Twittera również nie ma dyplomu wyższej uczelni. Wprawdzie studiował na Missouri University of Science and Technology, a następnie zmienił mury uczelni i uczył się New York University, ale żadnego z uniwersytetów nie skończył. Rzucił naukę, aby rozwijać serwis Twitter. Dziś 39-letni Dorsey posiada majątek warty około 1 mld dolarów.

5. Sean Parker jest współtwórcą portali Napster, Plaxo i Causes. Pomagał też Zuckerbergowi w rozwijaniu Facebooka. Co ciekawe Parker nigdy nie uczył się na uniwersytecie, a programowania nauczył go ojciec. To z pewnością była jedna z lepszych decyzji Parkera seniora, bo dziś majątek jego syna jest warty 2,4 mld dolarów.

Zobacz kim jest Richard Branson. Materiał TVN24 BiS:

Kim jest Richard Branson?TVN24 BiS

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl,