Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem świata. Zmiana lidera po sześciu tygodniach

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, Bloomberg

Elon Musk krótko nacieszył się tytułem najbogatszego człowieka świata. Po niemal sześciu tygodniach na pozycję lidera wrócił Jeff Bezos - poinformował Blooomberg. Powodem zmiany jest spadek wartości akcji Tesli, który uszczuplił majątek Muska o 4,6 miliarda dolarów.

Na początku stycznia najbogatszym człowiekiem na świecie został Elon Musk, którego majątek Bloomberg oszacował wówczas na 188,5 mld dolarów.

Najbogatsi ludzie świata

Z najnowszego rankingu z 17 lutego wynika, że szef Tesli zgromadził fortunę o wartości 190 mld dolarów. Z kolei majątek założyciela Amazona Jeffa Bezosa oszacowano na 191 mld dolarów. Podium zamyka założyciel Microsoftu Bill Gates ze 137 mld dolarów.

W ostatnich tygodniach Musk miał niebagatelny wpływ na rynki. Pod koniec stycznia wsparł m.in. akcję kupowania walorów spółki GameStop oraz jednym hashtagiem sprawił, że kurs bitcoina podskoczył. Już w lutym podano, że Tesla zainwestowała około 1,5 miliarda dolarów w bitcoina. Mimo nieustannej obecności w mediach społecznościowych wartość akcji Tesli spadła od szczytu z 26 stycznia o 10 proc. - napisał Bloomberg.

Jeśli chodzi o Bezosa, to w ostatnich tygodniach też się sporo działo. Na początku lutego poinformował, że odda stery Amazona w trzecim kwartale 2021 roku w ręce Andy'ego Jassy'ego. Jak podał Bloomberg, w ostatnim roku wartość giełdowa Amazona wzrosła o 53 proc.

Zdaniem portalu już niedługo Musk ponownie może wyprzedzić Bezosa na liście najbogatszych ludzi świata, gdyż w ostatnim czasie inna spółka Muska - SpaceX - zebrała dodatkowe środki z emisji papierów wartościowych o wartości 850 mln dol., co znacznie zwiększyło wycenę giełdową firmy.

Kurs Tesli z ostatnich 10 dnistooq.pl
Kurs Amazona z ostatnich 10 dnistooq.pl

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes, Bloomberg

Pozostałe wiadomości