Musk przekazał akcje Tesli na cele charytatywne. Podano wartość

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Samochód marki Tesla. Wideo archiwalne
Samochód marki Tesla. Wideo archiwalneReuters Archive
wideo 2/6
Reuters ArchiveSamochód marki Tesla. Wideo archiwalne

Elon Musk w 2022 roku przekazał na cele charytatywne akcje Tesli o wartości 1,95 miliarda dolarów - wynika z dokumentu złożonego w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), który opublikowano we wtorek. Miliarder wcześniej podpisał zobowiązanie do przeznaczenia przynajmniej połowy wartości majątku na cele charytatywne.

Elon Musk przekazał około 11,6 mln akcji między sierpniem a grudniem 2022 roku. W dokumencie nie ma jednak informacji, która organizacja lub organizacje otrzymały walory producenta samochodów elektrycznych.

Miliarder posiada obecnie około 13 proc. udziałów w Tesli. Tesla nie odpowiedziała na prośbę agencji Reuters o komentarz.

Elon Musk i jego zobowiązanie

Agencja przypomniała, że szef Tesli podpisał w 2012 roku zobowiązanie Giving Pledge. Dołączając do kampanii, osoba zobowiązuje się do przeznaczenia przynajmniej połowy wartości majątku na cele charytatywne po śmierci albo jeszcze za życia.

Dla porównania w 2021 roku Musk przekazał na cele charytatywne około 5,74 mld dolarów - podał Reuters.

Według Bloomberg Billionaires Index szacowany majątek szefa Tesli, Twittera i SpaceX wynosi 187 mld dolarów. To daje mu drugie miejsce na liście najbogatszych osób na świecie. Bloomberg Billionaires Index to ranking najbogatszych ludzi na świecie. Jest on aktualizowany każdego dnia po zakończeniu notowań na nowojorskiej giełdzie.

Pierwszy jest Bernard Arnault z majątkiem wycenianym na 190 mld dolarów. Na najniższym stopniu podium znajduje się Jeff Bezos - 124 mld dolarów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości