Najbogatszy Europejczyk chce kupić słynną firmę jubilerską

[object Object]
Brytyjski miliarder wyprowadza się do MonakoTVN24 BiS
wideo 2/4

Koncern LVMH, czołowy producent dóbr luksusowych, potwierdził, że prowadzi rozmowy w sprawie kupna amerykańskiej firmy jubilerskiej Tiffany - poinformowała w poniedziałek agencja AP. Dodano, że oferta francuskiej grupy opiewa na 14,5 miliarda dolarów.

Propozycję przejęcia złożono w sytuacji, gdy Tiffany boryka się ze stagnacją sprzedaży, co jest związane m.in. ze spowolnieniem gospodarczym w Chinach.

Sytuacja ekonomiczna w Państwie Środka wpływa na wydatki chińskich konsumentów, którzy są "znaczącymi odbiorcami dóbr luksusowych".

Agencja zwróciła uwagę, że ze względu na kurs dolara wyroby Tiffany'ego są coraz droższe dla klientów poza Stanami Zjednoczonymi.

W komunikacie wydanym w poniedziałek Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH) stwierdza, że "nie ma pewności, iż rozmowy zakończą się podpisaniem umowy".

Według AP koncern LVHM zaproponował za przejęcie Tiffany'ego 14,5 mld dol.

Spółka miliardera

Grupa LVMH to właściciel 70 marek luksusowych z całego świata z branży modowej, kosmetycznej, biżuteryjnej oraz alkoholowej. Do grupy należą, m.in. Louis Vuitton, Dior, Fendi czy Givenchy.

Szefem i właścicielem firmy jest Bernard Arnault. Z majątkiem szacowanym przez Bloomberga na 96,5 mld dolarów, jest obecnie trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie. Wyprzedzają go tylko Jeff Bezos i Bill Gates.

Autor: tol / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości